Miks ma endale NIIII KALLID päikeseprillid ostsin ja tsau, Urmas Väljaots

Põhjalikud ja siirad vabandused, et pole pikka aega siia virtuaalsele püünele astunud ühegi värske mõtte või seisukohaga. Elu viskab igast vimkasid sisse ja tööde kõrvalt kannatab alati esimesena tasuta tegevus nagu blogimine. Arvasite, et mängin teile mingi hea fingerpussy (see on inglise keeles vingerpuss, eks?) ja olengi ainult kord kuus teie ees? Ohei, tahan ikka tihedamini sõna võtta ja ennast kohaliku raha- ja tarbimismaastiku arvamusliidriks kujundada.

Ma vestan täna ühest eriti mehelikust tegevusest: poodlemisest. Seda sellepärast, et ükski teine meesrahabloger ei ole nii jörm nagu mina ja ei suuda šhoppamisest ilma oma ürgset mina kaotamata rääkida. Mina võin seda endale lubada. Ma olen nagu maailmarändur Jesper Parve (hehe, kutt on vist mingi laste kossumeeskonnaga kunagi kolm korda Yväskylas turniiridel käinud ja siis vist korra Balil ka nagu ma olen aru saanud). Ehk siis jah, maailmarändur missugune. Pluss mul on ka tume kaheksapäevane habe, ma olen visuaalselt tõenäoliselt paremas vormis ja oskan naistele ust lahti teha. Võin poodlemise teemal ilma häbenemata sõna võtta küll. Minge tehke oma lamedaid gey-nalju kellegi teise blogis, eks.

Mu töö viis mind mõned nädalad tagasi Pariisi. Mis sa arvad, kelle tugevat haaret ma ümber oma kintsu selle uudise peale oma taskus tundsin? Jep, rahakoti. Veits võtab värisema küll, kui saadetakse lennukiga maailma teise otsa, kus võrreldes Rimi neljakümne sendiste võiroosidega maksavad sealsed mingi 63 eurot, ma olen kuulnud. Ütlesin, et lähen vaid juhul, kui saan äriklassis lennata ja ise hotelli valida. Päris nii siiski ei juhtunud ja tegime tööandjaga kompromissi, et ei mingit äriklassi ega hotelli, aga lähen ikka. Okei, noh. Jooksin vetsu, lasin endale bossi kulul pool pudelit Glade’i metsmaasikalõhnalist tualeti õhuvärskendajat kaenla alla ja olin valmis lennujaama minema. Hoia alt, Urmas MoeMiilits Väljaots, maailma esikooner ja stiiliikoon tuleb sinu koduväljakule. Ei, mitte Zenja F*kin, vaid Rahakratt!

Ei jõuagi kõike ära rääkida, kuidas tööandja kingitud tuusikul koonerdada annab, aga nii hästi kahjuks ei läinud, et üldse raha ei oleks kulutanud. Muidugi proovisin normaalselt mõtleva inimese kombel ennast viimastel Tallinna päevadel nii kõrini sööki täis litsuda, et Pariisi kõik need neli päeva sööma ei oleks pidanud, aga siuke mõte ei lenda, kahjuks. Ma olen muidu selline naljavend, aga seekord ütlen täiesti siiralt, et mul hakkas halb, kui olin ära söönud 3 taldrikutäit makarone hakklihaga. Nii pikalt ette söömise mõte ei ole tulemuslik, võin teile kinnitada. Pidin siiski kohapeal mingite kebabi-Habibide taskuid oma raskelt teenitud Eesti eurodega täitma.

Aga mis peamine ja miks ma praegu su aega kulutan? Päris jõudsalt õnnestus ühel õhtul kohalikke kaubamaju läbi kammida ja mis ma leidsin – ideaalselt mu näost kinni hoidvad päiksekad! Originaalhind 160 eurot. Suvelõpu soodukas miinus 60 eurot. Hind kokku sott. Jah, tõeline tõsiusklik oleks need prillid poodi jätnud, kõhu õhtusöögiks odavast saiast ja mulliveest täis söönud ning ülejäänud 9 eurot mõnda Läti sotsiaalrahastuse protaali kandnud. Forgive me, father, for I have sinned. Ma ostsin need prillid ikkagi ära, sest mul on kõrini mingite töökaaslaste laste Kinderi munade seest kokku pandud päiksekate kandmisest, mis on tasuta, aga keeravad silma pekki. Ja üldsegi, kas MoeMiilits Urmas lubaks minusugusel kuulsusel kanda Minni-Hiire motiividega siniseid lasteprille??

Keegi tark ütles kunagi, et kui tahad osta odavat ja head, siis pead ostma kaks asja. Ühe odava ja teise hea. Täpselt nii ongi. Ma ostsin eelmisel suvel umbes 23 paari päikeseprille. Mitu katki läks? Kõik paarid. Küll keris mingi sanga kruvi ennast lahti või kukkusid klaasid eest. Kui keegi soovib avada päiksekate romula, siis olen valmis andma esimesed laibad sisse. Tasuta.

Ja täpselt nii on kõikide asjadega. Miks osta 5 eri värvi ja odavat puhvaikat talveks, näiteks? Kokku läheb see maksma päris tõsise summa ja selle asemel ostan nüüd ühe korraliku (ja tõenäoliselt musta värvi, et see kõigega kokku sobiks ja kohe äraviskamisele ei läheks, kui trollijuhid mind läbi sügislompide uhades üle pritsivad). Kõik odav sitt läheb päeva lõpuks palju kallimaks maksma, sest ma ostan seda tihedamini (välja arvatud mu vana lemmik: tatar). Kõik see väsitab keskkonda rohkem, sest on vaja muudkui peale toota minusugustele. Nüüd hakkan reipalt minimalismi rada sammuma – ostan asju harva, aga see-eest korralikke ja vastupidavaid. Prillid on nüüd igaljuhul loodetavasti aastateks olemas.

Kõik, mis paistab välja üks, võib olla hoopis maskeeritud teine. Ehk siis kullapuruga üle puistatud kaka ei ole kohe kuld. Või mis teie arvate? Eriti on oodatud naiste kommentaarid. Koos telefoninumbritega…

Jälgi
Teata mind
guest
22 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Meelike

Öko värk. Keskkonnasäästlik ja puha… nii tark jutt esmaspäeva õhtul (See tuleb rohkest makaroni söömisest või tatrast?). Aaa põhimõtteliset see on õige point, et kui tahad odavat ja head siis tuleb kaks asja osta.
(Ma telefoni numbri mõni teine homme saadan…)

PS! Vinge värk, et lisaks kuu kokkuvõtetele vahest muid postitusi muude mõtetega ka peale viskab 😉

rahakratt

Kui lahe, et mu postitused nii laia ulatusega on, et maale ka jõuavad! Arvasin, et oled mu lehe juba oma brauseri avalehest ära võtnud ja pean isiklikult Tartusse sõitma ja teil seal raamatukogus kõik arvutid nõndamoodi sättima, et netti avades panevad kohe minu lehe ette.
Aitäh!

Tiiu

Tubli poiss! Korralikud päiksekad kestavad kaua ja annavad enesekindlust. Me võime end hingetuks rääkida sellest, kuidas välimus ei loe ja sisemine ilu, aga fakt on see, et teised hindavad meid ikka väljanägemise järgi. Millegi muu järgi pole ju hinnata, kui inimest veel ei tunne.

rahakratt

No just, aga nüüd tuleb jälle koonerdama hakata, et saaks järgmised talved kuskil Teneriihvel olla ja prillidest maksimum võtta.

Raharobot

Lugesin kogu pika postituse läbi, mille oleks saanud ühe lausega kokku võtta – nüüd ostan ainult kvaliteetseid tooteid! 😀

rahakratt

Aga minu tekstide lugemine on ka omamoodi meeldiv kogemuse ju, onju?

Investriss

Mina olen täiega Quality over quantity pooldaja.

rahakratt

Aga selleks peab enne pappi tekitama. Alguses peab ikka H&M särgiga ringi käima ja ise Armani logod peale tikkima.

GHz

Korralikud päikeseprillid saab hiinast alla 20€ kätte. Kallimad, kui kinder surprise’i omad, aga siiski 1/5 sinu prillidest.
Ja praktika näitab, et kestavad ka aastaid.

rahakratt

Tujurikkuja. Ja seal on alati see risk, et ei sobi nii hästi. Või tulevad valed ja siis hakka returniga jämmima jne.

GHz

Siis ostad 4 paari ja saad ikka 20€ veel mintosesse pressida. 😉

Finantsmees

Rahakratt, toeta kodumaist! 🙂

Ostsin 3 aastat tagasi ka kallid päikseprillid, kodumaised, siiani kasutusel. Väga kerged ja erinevalt metallraamidega prillidest, pole prillid kunagi külmad.

Prosawood tootjaks (Ralliboss Ott “Peagine maailmameister” Tänak kannab ka neid)
https://www.prosawoodshop.com/et/product-category/prillid/

Hea postitus oli, julged teha nalja, mis on vahest (prilli)raamidest väljas ja kompab (riigi)piire 🙂 Isegi kui finantsteemad kõrvale jätta, on tegemist hea huumoriblogiga. Lisaks, raha on sul vist natuke pähe hakanud, et oled sedasi laristama kukkunud, häid säästunippe järjest napib ja koonerdamise asemel loen priiskamisest! Näiteks vintsutad 3 taldrikut makarone hakklihaga korraga ära. (Loodan, et hakkliha olid soodukaga ostnud ja kui toitu üle jäi, panid plastmasskarpi ja külmikusse, et Pariisist tulles oleks hea võtta ja ülesse soojendada).

rahakratt

Okei, need on päris lahedad, tõesti. Mul veidike on allergia kogu nende puust kikilipsude ja tagasi moodi tulnud potisoengute jms vastu, aga need sinu näidatud on täitsa lahedad.
Muidugi on raha pähe hakanud. Ma loodan, et see vaibub, sest ma ei ole pooltki veel seal, kuhu plaanin jõuda. Hakklihh tuleb tegelt poest soodukate ajal ja läheb sügavkülma. Ja ka õhtune toiduülejääk jääb hommikuks vms. Kui need ei ole säästunipid, siis ma ei tea, mis on 🙂
Aitäh kiidusõnade eest. Võtan laristamise kontrolli alla. Ja piiripealsed naljad ka.

Helina Paat

Nõustun ja mõtlen kogu aeg et enam ei osta odavat jama… aga ikka juhtub… tihti ? Ja seepärast juhtubki tihti, et eelmine ostetud asi on tava hiinakas.

P.s Miki ja Minni prillid ikka ruulivad!

2.P.s. 53458321. Kui vastu ei võta, olen tööl. Siis peab sõnumineerima.

rahakratt

Proovisin hommikul 14 korda helistada, keegi ei vastanud. Panen telo laadima ja pommitan edasi kohe, ole valmis!

Marti

Heh, jama! Viimati ostsin päikseprillid stockerist, lisaks uv-a ja uv-b kaitsele veel purunedes mitte kildu andvad, mitmele militaarstandardile vastavad. Ja hind oli vist 3.40. See pole mingi 3.50! 😉
Kui ära kriibitud poleks, käiks järgmine aasta ka, aga paistab, et selliste prillide eluiga on ikkagi 4-5aastat. Soti eest saaks….nii kaua ma ju ka ei ela!

rahakratt

Tere tulemast minu blogisse, Pae tänava pommimees!

Tiiu

Tnx, man! See on jummala hea vihje! Ma muidugi teadsin, et tööriided (Helly Hansen jt) on tänasel päeval ülihead, aga et prillid on purunedes killuvabad? :-0 Ja militaarstandard on kõikide asjade puhul kvaliteedinäitaja (no optilisete prillide puhul disain pole vbl kõik vägevam).
P.S Teismelistele poistele polegi mõtet osta udupeeneid üleriideid mujalt kui tööriiete poest. Viskaks siia oma sõbra pole lingi ka, aga ei mäleta täpselt, mis see oli. Tema toob veel partiide lõppe ja valede logodega asju, nii et see on vel eriti soodne (vt ka laps riigikaitse laagrisse, mees kalale, tulebminnakartuleidvõtma jne). Vist oli tööriided.ee

rahakratt

Okou, mis vestlus siin nüüd lahti läks?

Tiiu

Üsna varsti saad teada muidki kokkuhoiunippe 😀 Nt et kui hind on sama, siis osta pigem BMW kui Nissan, sest BMW varuosad on odavamad. Ise sa tahtsid aktiivset arutelu 😀 😀

Kelly

Mh, võiroosi isu ajasid peale

rahakratt

Osavalt ja järjepidevalt investeerides võid seda paari aasta pärast juba endalegi lubada!

22
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top