Pilguheit varasalve – augustikuu

Käsi püsti, kes teab vanameister Puhvetit Ameerikast? Ma ei näe ühtegi kätt. Okei, jaa, see võib olla seetõttu, et tegemist on virtuaalse keskkonnaga, mitte mingi konverentsiga. No vahet pole. Tema olevat kunagi öelnud, et ühel ihaldatud kavalerikandidaadil olgu vähemalt 7 erinevat sissetulekuallikat. Ma ei tea, kas ta mõtles passiivseid või aktiivseid või kõiki kokku, aga täna vaatan oma ridasid ja mul on tekkinud ainuüksi passiivseid sissetulekuid 10 rida. Põhimõtteliselt võin ennast Puhvetist kõvemaks poisiks tituleerida, eks? Nagu näete, siis augustist on lisandunud kõigele muule ka Funderbeami kaudu mõned idumajanduse osalused. Ütlen seda, kui värske Tankeri ja Siidrikoja omanik. Korraks nüüd stopp, et tegelt ei ole mul hetkel õrnakatki, kuidas nende väärtus liikuma hakkab või millal seal midagi tagasi pritsib, aga teate ju küll – hajutamine on kõikide investorite ema! Samuti mõtlesin välja hea vabanduse, kuidas oma uute osaluste tooteid igapäevaselt ilma probleemideta tarbida: kõigepealt tuleb ennast FIE-ks registreerida ja siis võid iga päev tinistada. Ütled, et firmapidu.

Muus osas on pilt augustis tavapärane ja ehk igavgi törtsu. Vana hea ühisvõlandus ja aktsiapakid. Hetkel olen oma inkamm-striimidega veitsa rohkem ringi tuuseldamas, sest tahan tõsta Crowdestate.eu ja Estateguru.co osalust ja vaikselt Twino killida, aga need kajastuvad järgmise kuu numbrites. Miks? Mulle tundub CE ja EG tootlus ahvatlevam ja ka see on okei präänik, et laenudel kindla vundamendiga tagatis on. Ei tea, noh. Teie tehke muidugi nii nagu ise soovite, sest ma ei ole kunagi just mingite briljantsete investeerimisvihjetega esineda suutnud… Kuigi seekord teen küll ajalugu ja annan ühe kõva ärisoovituse. Hakake liimi tootma. Olin mingis pudukaupade poes ükspäev, et naabri jalamatt oma ukse ette lõpuks kinni liimida (krdi lohh, libistab selle koguaeg enda ukse ette tagasi) ja nägin, mis selle kleepuva löga kilohind on. Apua!

Olks, vaatame üle, mis muudatusi august mu münditaskus tegi.

Järgneb intro:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Septembri alguses teen ülevaate augusti kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad (TAS1T, TVEAT, TAL1T, TKM1T, LHV1T, SAB1L): kuu alguse seisuga krattimas 9034.99 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga krattimas 11687.52 eurot;

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas: kuu alguse seisuga krattimas 8571.09 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga krattimas 3263.77 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga krattimas 2794.5 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga krattimas 1710.21 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (NHCBHFFT, SPYW, XCHA, IVV, QQQ): kuu alguse seisuga krattimas 1169.92 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga krattimas 14746.5 eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga krattimas 3890 eurot;

Funderbeami kaudu osalused idumajanduses: 1000 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto ca 4060 eurot.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 62175 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu. Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 94 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle paari kuu jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2018. aastaks:

1) PURGIS JUULIST. Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur ja aasta peale siis 4365 eur);

Hetkeolukord on selline:

2) PURGIS. Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal ja selleks puhuks tegin lausa eraldi lehe siia: https://rahakratt.rahajutud.ee/feim-ehk-meedia/;

3) Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k (täna on see tsirka 62k). Kõvemad rehkendamisgeeniused tegid juba ilma arvelauata tehte, et 2k on puudu praegu. Kui keegi puuduoleva osa mulle üle kanda soovib, siis kiri postkasti ja tänutäheks manin teid oma järgmises postituses ära põgusalt.

Hetkeolukord on selline:

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Kokku tassisin augustis enda kontodele üldisest kapitlismiringist 7509.64 eurot. Selle aasta tugevaim tulemus! Preemiaks tubli töö eest tahtsin selle kõik korraga ära kulutada, aga siis meenus see kuradi säästmise ja investeerimise teema ja käin endiselt naissoost sokkidega ringi (aukudega, kes aru ei saanud).

Higivaba pappi tuli minu magamise ajal kokku 553.43 eurot. Meenutan jälle heldinult 3 aasta tagust aega, kui esimest korda elus internetti sain ja blogi tegin – siis panin kohe esimese aasta sihiks omale 500 eurot kuus. See number hakkab nüüd siin kolmandast aastast ja edasi alles reaalseks muutuma. Pean kuidagi kindlaks tegema, mis aineid ma 3 aastat tagasi tarbisin, et need mind elu suhtes nii sinisilmseks tegid. Tahaks veel.

PASSIIVNE SISSETULEK

estateguru.co 51.59

crowdestate.eu 9.7

mintos.com 115.45

twino.eu 66.04

viainvest.com 26.15

muude laenude intressid 222

muud passiivsed mündid 62.5

üüritulu 0

dividendid 57,75

KOKKU 553.43

Lugesin just ise ka suure huvi ja üllatusega oma kokkuvõtet ja ütlen, et august oli hea. Septembris läheb loodetavasti kõik täie vungiga edasi. Kõikidele alakatele ja koolijütsidele siin soovin pindamata ja aukliku kooliteed! Soovitan soojalt varem oma papivoogusid juhtima hakata kui kolmekümbiselt nagu mina. Ma kirjutaks juba ammu neid postitusi oma eralennukis, mis oleks praegu suunaga kuhugi Horvaatia poole. Teil on see veel võimalik.

Järgneb väljaheide ja tule võta siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood. Olen ise kõikide nende portaalide kasutaja ja seni ei ole pidanud pettuma.

Siin on valik soovituskoode, mis annavad extra boost’i sulle investeerimisega alustamiseks.

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Kuidas Estateguru keskkond toimib? Kinnisvaraomanikud või arendajad pakuvad välja projekti, millele soovivad laenu. EstateGuru professionaalne meeskond tutvub projektiga ning tellib hinnangu tunnustatud kolmandalt sõltumatult osapoolelt tagatisvara turuväärtuse kohta. Kui sõltumatu hinnang ja EstateGuru spetsialistide analüüs annab projektile ( laenutaotlusele ) positiivse tulemuse, avatakse projekt investeerimiseks. Kui projekt on edukalt rahastatud, seatakse 10 päeva jooksul laenuandjate kasuks hüpoteek ja laen väljastatakse laenuvõtjale. Juhul kui projekt ei saa rahastatud, kantakse raha tagasi investori virtuaalkontole.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga SIIA

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

Here is an example of how this works. Daniel refers Sara who starts investing via Mintos marketplace. After 30 days the average invested balance Sara has had over the period is EUR 3,500, so we will credit 1% of EUR 3,500 (or EUR 35) into Daniel’s investor account, and another EUR 35 into Sara’s investor account. After 60 and 90 days we will review the average invested balance again and, if it increases, credit both Daniel’s and Sara’s investor account accordingly.

Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd SIIA

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi SIIA

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged.

Mulju liitumiseks SIIA

5. Crowdestor.com: portaalis investeerimiseks liitu SIIN

6. Envestio.com: pakub samuti võimaluse rahast raha teha (või sellest ilma jääda…), liitu SIIN

7. Fastinvest.com julged proovida, siis vajuta SIIA

Jälgi
Teata mind
guest
21 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Eluolust

Lihtsalt müstiline on see, et kuidas sul palganumber aina kasvab ja kasvab ja juba varsti oled pea parema palga peal kui 101 venda, kes seal Toompea tipus on 😀

rahakratt

Ma teen rohkem tööd ka. Kuigi jah, ega sissetulekud kõiguvad mul kõvasti. Tavapärane palganumber on ikka 2,5-3k juures, kõik muu püüan juurde leiutada kuidagi. Aga hea, et meelde tuletasid – peaks minema jälle palka juurde küsima.

Eluolust

Lisaks veel juurde, et mul oli täna kusjuures samad mõttes, et peaks mõnest portaalist pisut välja võtma raha, just nimelt Twinost ja näiteks Omarahast ning paigutama need CE ja EG vahel. Seal need protsendid ja just tagatud laenud tõmbavad mind aina rohkem ja rohkem.

rahakratt

Novot ja Viainvestiga olen ka väga rahul. Pole seni mingeid horror lugusid ka kuulda nende kohta.

Investriss

No krt, sinu ja Raharoboti sissetulekute numbrid on ikka müstilised ning iga kord kui jälle teie kuukokkuvõtteid loen, mõtlen, et misasja nad küll teevad 😀 Ulme!
Annab ikka kõvasti motivatsiooni, et ka ühel hetkel samale pulgale jõuda

rahakratt

Ma tänan! Ma loen ka alati suuremate tegusid ja kokkuvõtteid ja saan samasuguse motilaksu! Küll liigume peatselt samas kröösuste seltskonnas ja saame siis ka tuttavaks.

Investriss

Aga seda loomulikult salaja 😀 kumbki ei tea, kes teise interneti alter ego on

rahakratt

Hoian pöialt, et oled Kadri Simson.

Pisi

Lihtsalt wow! Võrrelda Sinu esimest aasta ja praegust, siis lihtsalt wow! Areng on märgatav (kujutad ette kui kui palju raha oleks Eesti riik teeninud kui oleksid kolm aastat tagasi saanud võimaluse hoopis Eesti rahadega katsetama hakata).
Proovin ka ise veidi passiivset sissetulekut tekitada.. palganumber on minul küll tunduvalt väiksem (naine siiski ju), niiet tulude kasvatamise tempo on ka tunduvalt väiksem, aga parem kui mitte kui midagi. 🙂
Igatahes Sinu tekste on nauditav lugeda ja annab veidi motivatsioonigi juurde. Aitäh selle eest ja kiiret/tarke rikastumist!

rahakratt

Tänan väga! Ma isegi punastasin natuke praegu su kommentaari lugedes… Aga alustasin samuti kõõõvasti väiksema palgaga. Olin seal 1200 eur juures 3a tagasi. Nüüd käin pmst üle ühe kolmapäeva palka juurde küsimas. Vahel joppab, vahel mitte, aga ise keegi pakkuma küll ei tule.

Raharobot

Sa oled ikka päris vinge vana Rahakratt! Selliseid summasid koju tassida ei ole üldse nalja asi. Pead ülemusele ikka väga suurt raha sisse tootma, et ta pidevalt sul palganumbrit suurendab 😀

rahakratt

Ole nüüd, ega kõike seda pappi mulle tööandja anna. Olen ikka kõvasti infarktiga flirtimas siin, et mujalt ka mingeid avantüüre omale juurde leida. Praegu tuleb kuuma anda, raha jagatakse, kui küsida julged. Ilmselt mingil ajal on see jälle raskem, siis on hea, kui kelder rahamoosi täis on.

Raharobot

Mitu erinevat töökohta sul siis on? 😀

Kui passiivselt tuli ca 500€ ja ülejäänud aktiivsetööga, siis 7k€ aktiivsetöö eest on ikka päris hästi 😀

rahakratt

Muidugi on hästi! Kurtmiseks on mul üks teine blogi (rahakratt.hädaorg.com), siin ma näitan aint häid uudiseid (ja õngitsen Kadri Simsonit). Teen ikka vahel mingeid projektipõhiseid asju lisaks ametlikule töökohale juurde, mis päevavalgust ei kannata. Kuniks viitsimist on, tuleb seda ära kasutada.

®

Vinged numbrid!
Praegusest postitusest ei leia ja laisa inimesena varasematest ka ei raatsi otsida, seega küsin – kas investeeringud on tehtud eraisikuna või ettevõtte alt?
Kui jah, siis mil moel raskelt rassitud palgaraha ettevõttesse kandid?

rahakratt

Vinge kommentaar!
Mul on mõlemat pidi tehtud, suurem osa siiski veel vist eraisikuna. Ettevõttesse võid laenuna plekki sisse panna, kellelgi ei ole selle kohta mingit rögisemist.

®

Väärt vastus!
Ehk siis iga kuu viskad ettevõtte omanikule uue 2-kilose laenulepingu ette ja tõstad raha ühest kilekotist teise?
Kas EMTA automaagilised kontrollmehhanismid ei hakka karjuma majandusaasta aruande esitamisel, kui näevad, et rasvased rahapakid on kokku laenatud, aga katteks ainult kasutatud läpakas, mis põhivarasse kantud?

Raharobot

Oma ettevõttele võid nii palju laenu anda, kui süda lustib ja rahakott lubab. Kahjuks vastupidi anda ei tohi, siis lähevad häirekellad tööle ja MA lendab koheselt ukse taha!

rahakratt

Raharobot mul mode siin, saab iga vastatud kommentaari eest 3,50.

Pinsi Põlv

Kas sa teed endiselt GWAB otsi nagu mõne aasta eest?

rahakratt

Neid pole ammu teinud, nüüd olen tuttavate kaudu saanud pakkumisi, et mõnes projektis osaleda jne. Aga alustada soovitan küll GWAB-st, toimib, proovitud!

21
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top