Pilguheit varasalve – juulikuu

Selguse huvides deklareerin siin kohe avalikult ära, et Rahakrati hetkeline ehk blogi alustamise finantsseis on järgmine:

võlgasid mul ei ole;

väike reservfond on kogutud aga sellega ei toimu investeerimist;

igakuine sissetulek on palk (vahemikus ca 1000-1300 eurot);

kõik oma kulud katan ise, ei ole issi-emme lumehelbeke;

peamised abimehed investeerimisel on Tallinna börs, mintos.com ühislaenamise platvorm ja kinnisvara ühisrahastuskeskkonnad;

passiivseid ehk investeeringutes tulevaid sissetulekuid samuti veel ei ole aga see peaks juba augustis muutuma. Olen suve algusest väikese osalusega linna veemagnaat läbi börsi (võid aktsia kohta ise järelduse teha) aga seni pole vilju saanud noppida.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

  1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1500 eurot;
  2. teha iga kuu nii, et 50% sellest krattima panna ehk investeerida;
  3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 500 eurot.

Nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda!

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale kohe vett kaela, kuna krati karjäär investeerimisvallas on kestnud vaid ühe kuu.

Kahjuks pean pettumuse valmistama neile, kes siit börside siseinfot või kahtlasi skeeme otsivad. Kõik rahad liiguvad ausalt, maksud on makstud ja kõik Rahakrati otsused põhinevad mu enda teamistel, oskustel ja hinnangutel. Kõik siin blogis leiduv on meelelahutusliku eesmärgiga (vahel teen siin huumorit ka, muidugi) ja finantspädevus on mul keskmisele eestlasele kohane. Arendamistvajav, võib pehmelt öelda. Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis olen väga rõõmus. Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles sel kevadel. Tuleb välja, et paar kuud olen teinud kodutööd, lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud. Esimese korraliku exceli ehitasin ka selleks missiooniks alles nädalajagu tagasi. Soovitan seda google drive’s pidada eraldi dokumendina, siis on hea pidev ligipääs ja saad jooksvalt kulud sisse kanda. Tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii usinalt käest libiseb?

Aga asja juurde. Ma juba tunnetan su suuri silmi, et hakata mu münte üle lugema.

Ja juba löön silmad maha nutuvõru suu ümber. Häbi, esimene Rahakrati blogi kuuülevaade ja juba pean minema kööki, et karistuseks oma väike varvas vastu tabureti jalga ära lüüa – minu esimene igakuine suur siht läks nö linadesse nagu ütlevad järelkasvu teha proovivad paarikesed.

Esimese eesmärgi põhinumbriks juulis oli 1408,29 eurot.

Sellest summast oli:

palk 1118,29

muu sahmimine 290 eurot.

Ehk siis oleksin pidanud ennast veel 91,71 euro eest kuhugi müüma ja sihist jäi puudu.

Teise eesmärgi numbriks juulis oli 32,66%.

Ehk sedakorda jäi puudu 17,34%. Asi on otsustatud – põhjus tuleb välja selgitada ja kulud ketti panna.

Teise eesmärgi raha jagunes osaliselt krattima aktsiaostu potti ja mintosesse. Rahalises väärtuses oli säästmiseks jämedalt 460 eurot.

Okei, kõik! Lasen blogi kinni lükata ja hakkan hamstreid pidama. Mõlema eesmärgiga läksin alt. Ma ei hakka rääkima, et juuli on suvekuu ja igal õhtul oli vaja kuskil suvetuuri erineva puu najal õlut juua ja vallatute p*rsevestidega kaasa jõmiseda.

Oeh, esimest pilguheitu varasalve jääb natuke morbiidne toon ilmestama. Kahest sihist põrusin kahega. Kolmandat veel ei arvesta. Aga kui ka see ei motiveeri, siis mis veel seda teeb? Pingutan, edaspidi tunnen ka avalikkuse survet, ja annan endast parima, et augusti pilguheit varasalve oleks juba parem. Miski pole võimatu, kuni pole tõestatud vastupidist, eks?

41_zpss1fcagta

Jälgi
Teata mind
guest
8 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Knowledge From Books

See krati teem on ikka väga hea. Ma loen ja naeran…:D Jõudu ning edu.

rahakratt

Tänan! Positiivse vaibiga rahva häält on alati rõõm kuulda.

Katss

Ma ei tea, kus ma elanud olen (tegelikult ikkagi Eestis, aga noh), et ma alles NÜÜD, täna, PRAEGU siia tee leidsin, tundes sinu tekstis ära ennast ja seda, millega sooviksin praegu algust teha. Kurjam, oleks 4 aastat tagasi koos alustanud, oleks praegu vähe magusam seis ja ei peaks samu mõtteid mõlgutama, mida sina nii palju aastaid tagasi.

Aga õnneks veits üle poole elu veel ees, loodetavasti.. et ehk jõuab kuidagi. Vällaminekuid on rohkem kui sul toona, aga midagi ikka näppu jääb, et kasvama panna. Tükiks ajaks jagub lugemist nüüd.

rahakratt

Ka mina tunnen veidi solvununa end, et alles nüüd siia tulid. Eriti veel seetõttu, et sul mingit normaalset vabandust pole. Variant on see, et jagame minu poti pooleks, et sul lihtsam alustada oleks, aga eks me tea ju mõlemad, kui tõenäoliselt see pakkumine juhtub… not.

Lisett

Kui Sa varsti 7a hiljem ikka veel linadesse sihid reaalse järelkasvuta siis ütleksin, et oled ikka megalt säästnud!

rahakratt

Kallis Lisett, tänu sinu elegantsele sõnavõtule ilmselt paljud mehed tõesti sihivad pigem linadesse ja pigem isegi üksinda, ma usun. Muus osas ära minu pärast muretse, elu on teistes valdkondades mul täitsa timm.

Tanel

Hei Kratt,kas sinu exceli põhja on võimalik ka saada? Enda exceli kogemus -100%. Tänud ja edu edaspidiseks.

8
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top