Pilguheit varasalve – novembrikuu

Olete kuulnud, et enam ei tohi teha kuu kokkuvõtteid, sest nende avaldamisel riskid sattuda kõikide kohalike rahafanattide põlu alla ja sulle avaldatakse Äripäevas (su oma kulul!) nekroloog? Päris karm, eks. Aga kuna mina olen terve oma elu mässaja ja vastuvoolu ujuja olnud, siis yolo ja here goes.

Mis novembris juhtus? Peamised lahingud, mida oma vabadussõja võitmiseks pidasin, on alljärgnevad:

  • 2k eest Elhavee võlakirjadesse minek. Miks? Mulle meeldis idee kvartaalsest intressimaksest ja seni mul ühtegi võlakirja olnud ei ole ka. Avapäeval olen sellega 6,12% plussis ehk siis 122 €urot realiseerimata kasumit, just vaatasin. Muidugi oli põhiliseks otsuseks see point, et ma olen nüüd üks vähestest, kes ei ole mitte pangale võlgu, vaid pank on mulle võlgu!
  • Amplerisse minek – selleks avantüüriks olen peamiselt Twino rahaveskit likvideerinud. Esiteks ei ole mul sealt head tootlust õnnestunud välja meelitada, ma ei jaksa seda kontot seal üles ehitada ja lisaks ootan järgmisel vähemalt kahel aasta Ampleri numbrite korralikku kasvu.
  • Twino rahakohvri järjepidev likvideerimine selleks, et osa Amplerisse suruda ja selleks, et järgmist korterit sihtida. See on nüüd jälle omaette pikem lugu. Mu masterplaan on selline, et hiljuti endale susserdatud peldikkorter (edaspidi lühendatult PK) hüpoteegiks sättida ja järgmine korralikum korter sissemakseta saada ning mõlemad 2019. aasta jooksul üürile panna. Sellise skeemiga ei tohiks ükski väärtuslik sent vahelt kaduma minna ja selleks otstarbeks lõin uue (vist juba üheksanda vms) konto omale netipanka. Mis raha eest see kõik ellu viia, seda ma veel ei tea: PK remont teha, uus korter leida, selle pangatasud ja sisustus jne. Kuna hetkel stressitase tõusis päris võimsalt, siis teen väikese pausi kirjutamisse ja lähen vajutan ühe mehise topsi Aramist kõhtu ja hakkan lisatööd otsima.
  • Andsin näpu, et jaanuaris iToomase rahapalaganil osaleda ning nääride paiku kavatsen ühe komplekti tasuta talonge teilegi loosida. Kellele ja miks see otsus vajalik oli? Ei tea. Ju see Aramise süü jälle oli.
  • Seoses selle viimase uudisega otsin maksimaalse mahuga põuepudelit, mis pintsaku taskusse mahuks.
 • Novembris tegi blogi uue rekordi, kokku tuli törts üle 12 000 külastuse. Nii nummi, et te kõik olemas olete mul siin, aitäh!

Kõige suurem tänu muidugi mulle endale, et ma nii tubli novembris (ja üldse) olnud olen. Ilma oma uue 2015. aastal sündinud minuta ma poleks see, kes ma täna olen. Te peate ka endale tihedamini aitäh ütlema. Ja komplimente tegema. Ja komplimente vastu võtta oskama. Onju?

Nii, aga nüüd numbreid krõmpsutama.

Järgneb intro:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Detsembri alguses teen ülevaate novembri kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad (TAS1T, TVEAT, TAL1T, TKM1T, LHV1T, SAB1L): kuu alguse seisuga krattimas 9 652,16 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga krattimas 16 770,44 eurot;

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas: kuu alguse seisuga krattimas 3 573,65 eurot;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga krattimas 4 711,57 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga krattimas 3 724,31 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga krattimas 3 614,25 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (NHCBHFFT, SPYW, XCHA, IVV, QQQ): kuu alguse seisuga krattimas 2 434,11 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga krattimas 14 816,5 eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga krattimas 5 535 eurot;

Funderbeami kaudu osalused idumajanduses: 1 005 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto ca 1 995,86 eurot.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 67 894 eurot, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu. Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 55 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle paari kuu jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki 2018. aastaks:

1) PURGIS JUULIST. Saada iga kuu vähemalt ühe pensioni mahus passiivset raha (see on umbes 363,75 eur ja aasta peale siis 4365 eur);

Hetkeolukord on selline:

2) PURGIS. Anda mõni intervjuu või avalik sõnavõtt Rahakratina oma rahade teemal ja selleks puhuks tegin lausa eraldi lehe siia: https://rahakratt.rahajutud.ee/feim-ehk-meedia/;

3) PURGIS SEPTEMBRIST. Saada kroonimiljokaks nagu oli näiteks Tiiu Silves ehk rebida kogu oma mammona väärtusnumbriks 64k.

Hetkeolukord on selline (ps. mul on mingi error kuskil numbrites sisse tulnud ja seetõttu sept ja okt samal pulgal, aga nüüd nov peaks kõik korras olema jälle):

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Novembris tilkus kõikidest allikatest sisse 4524 €urot, millest enda eest peitsin ära 2837 €urot ehk 62,7% kogusummast. No nagu oleks 1700 €urot palka saanud, põmst.

Higivaba intressipappi tuli minu magamise ajal kokku 876 €urot, mis on selle aasta pronksi vääriline tulemus. Ei salga, et päris kõvasti pongestasin ka selle nimel. Kunagi blogi algusaegadel arvutasin, et oma esimese intressi-kümpsi eest oleksin saanud ühe H&M-i t-särgi. Täna 3 aastat hiljem saaksin juba ca 87 intressisärki.

PASSIIVNE SISSETULEK

estateguru.co 41.19

crowdestate.eu 13.35

mintos.com 146.82

twino.eu 35.25

viainvest.com 37.28

muude laenude intressid 215

muud passiivsed mündid 377.86

üüritulu 0

dividendid 9.72

KOKKU 876.47

Nagu näete, siis töö endiselt käib. Mida rohkem rahakott kasvab, seda enam mul ribid paistavad. Mu eesmärk on kokku saada vähemalt braziljon €urot.

Järgneb väljaheide ja tule võta siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood. Olen ise kõikide nende portaalide kasutaja ja seni ei ole pidanud pettuma.

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga seda linki: https://c.trackmytarget.com/bczguv

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Minu soovitusel teenid 1% lisaintressi. Mitte, et see nüüd midagi maailma muutvat on, aga keegi kunagi ütles, et kehval ajal on ka p*rse laululind.

Mintosega liitumiseks mulju aga nüüd seda linki:

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi seda linki: https://c.trackmytarget.com/lh8htl

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged.

Mulju siia, et liituda ja astuda samm lähemale kröösuse staatusele: https://c.trackmytarget.com/ma4a1d


21 thoughts on “Pilguheit varasalve – novembrikuu

 1. Raharobot Vasta

  Miks oma portfelli all hetkel korterit ei kajasta?

  1. rahakratt

   Ma ei tea. Peaks vist ära hinnata laskma selleks? Polegi nagu head vabandust mul..

  2. Raharobot

   Aga kajasta seda hetkel ostuhinna summa väärtuses. Kui teed remonti ja muid kulutusi, siis lisad selle nö ostuhinnale juurde. Siis ei pea hindamise peale mõtlema ning saad puhtalt ostuhinna alusel ka tootluse välja arvutada. Kui hiljem ära hindad ja maha müüd, siis arvestad seda kui kapitali kasvu

  3. rahakratt

   Tohoh, päris hea mõte. Kohe näha, et erinevalt minust on mõned mehed siin vist lausa koolis käinud?!

 2. Keka Vasta

  Mis tööd sa Rahakratt teed?

  1. rahakratt

   Tead, ma ei saa öelda, sest siis tuleks kõik siia minu juurde tööle ja no kuhu mina siis läheks. Blogi ja muud asjad ei too veel nii tursket leiba lauale, et siin kontoris valge räti ringi visata võiksin.

 3. Rikas Tudeng Vasta

  Hehe, ily ja selline tunne, et novembris tegin mina üksinda need 12k vaatamist sulle! Tõnis Niinemetsa naljad on poisikesed sinu omade kõrval!

  1. rahakratt

   Su aadress on päriselt bokserid@hot.ee? Ma olen juba aastaid mõelnud, kes selle aadressi omale sai ja kuidas mina sellest ilma jäin (tõmbasin käbe allarid@hot.ee omale praegu).

  2. Rikas Tudeng

   :DDDDD
   ma sama salajane kui Sina, sellepärast pidin seda maili(hotti??) kasutama haha. Kahjuks pean ütlema, et see pole minu omagi, niiet mine süüdista kedagi teist selle imelise nime varastamises 🙁

 4. Meelike Vasta

  Kuule… jaanuar koputab uksele. Uueks aastaks eesmärgid valmis mõeldud?

  See aasta oled kuidagi lahjalt lahmind neid eesmärke, kui juba septembris täidetud olid. 2015a lendasid nende eesmärkidega ikka kõrgemalt (ei taha haiget teha aga meenutuseks, et siis oli eesmärk, olematutelt investeeringutelt, 5 sotti kuus higvabalt tasku panna).

  1. rahakratt

   Ei ole veel. Tahan mingid eriägedad eesmärgid mõelda. Täna töölt koitsa trollitades mõtlesin, et 100k oleks hea number mida taga ajada ja arvutuste järgi ei tuleks see üldsegi iisilt.
   Seda esimese aasta huumorit meenutan vahel ise ka ja naeran nii, et tatar lendab põskedest seintele. Täielik hallutsinatsioon vend ikka esimesel aastal!

 5. Eluolust Vasta

  Kuda kuradi moodi sa 12 220 vaatamist kokku said?
  Täitsa haige number …
  Mul heal kuul tuhande kanti, aga tavalisel kuul vaatamiste arv 700 kanti.

  1. rahakratt

   Ma ei tea, ise te käite siin nillimas. Mul isiklikult nii palju sõpru küll pole, kes 12k vaatamist täis teeks.

 6. Rahaboss Vasta

  Miks kuu kokkuvõtteid ei tohi teha? Keegi veel mainis seda oma blogis.

  1. rahakratt

   Ega keegi enam ei mäletagi. Tead seda 5 ahvi testi? Papiblogeritel on täna sama keiss.
   http://workingoutloud.com/blog/the-five-monkeys-experiment-with-a-new-lesson

 7. Sorrymulpoletrussikumeiliaadressi Vasta

  Vanemad inimesed meenutavad nüüd nullindaid, mil Mari-Leen Kaselaan enesetänamise kultuuri siinmail sisse juurutas: http://kroonika.delfi.ee/news/mitmesugust/mari-leen-tanas-aastahitil-ennast?id=14708578

  1. rahakratt

   Ma kavatsen oma järgmist auhinda vastu võttes täpselt sama teha. Keda kuradit siis veel tänada? Ikka ise paned ju auru sisse, et kasvada ja kuulsaks saada!

 8. Pinsi Põlv Vasta

  Vaatan ühte pidi ja vaatan teistpidi aga ikkagi mõhkugi aru ei saa.
  Mis asi on “muud passiivsed mündid 377.86”?

  Kuidas sa saad väita, et ligi pool su passiivsest sissetulekust on kategoorias ‘muu’? Millega sa tegelikult tegeled?

  1. rahakratt

   Õige eestlane – kohe ikka kurjalt turja. Mõnes postituses on see läbi kajanud, aga ilmselt mitte liiga selgelt. “Muu” all on blogi toodetud papp, mis sellest “muust” suurema osa moodustab. Ma ei pea seda aktiivseks sissetulekuks, kuna veebipäevik elab mul siin nii või naa ühte või teistpidi oma elu edasi sõltumata minu tööst vms. Kas oled selgitusega rahul või toon klaasi suhkruvett kuhugi? Ei tahaks siin vastu jõulu inimestes oma blogiga lisastressi tekitada.

  2. Pinsi Põlv

   Igaks juhuks võiks suhkruvee vaadata küll, pidin just südari saama, kole valus oli. Kuri ma ei ole, ma lihtsalt mõjun enamus inimestele nii ?

 9. Pinsi Põlv Vasta

  Igaks juhuks võiks suhkruvee vaadata küll, pidin just südari saama, kole valus oli. Kuri ma ei ole, ma lihtsalt mõjun enamus inimestele nii ?

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga