Pilguheit varasalve – veebruarikuu

Kummardus, kõik te tulevased rikkurid ja kröösused siin!

Viitsib keegi lugeda, kui veebruari tulemused käbe kokku võtan?

Mul on jumala ükskõik tegelt, kas sa viitsid lugeda või mitte. Nagunii ma riputan oma veebruari musta finantspesu siia avalikult rippuma ja teades uudishimu jõudu, siis ma ei kahtlegi publiku huvis. Finantsperverdid, ma ei või…

Jaanuari pilguheidu kohta sain paarist kohast kerge kivirahe. Et pidada liiga pikk olema ja olen nõus, et tähelepanu on keeruline üle paari minuti ühes kohas hoida. Kellelgi ei ole aega, rahhi on vaja teenida! Aga eelmisel kuul toimus palju asju ka, ütlen vabanduseks. Veebruar oli sellevõrra rahulikum – tundub, et väiksema elupinna majanduslik efekt on seni olnud positiivne nagu HIV Ida-Virumaal ja hetkel peegeldub numbreid exceldades rahavoogude jäme ots ikkagi minu käes olevat.

Kuhu siis raha veebruaris läks ja kust ta tuli? Kui tööl asju teha ja pärast tööd ka asju teha, siis on võimalik tekitada isegi mitu kohta, kust peale voolaks. Esialgu küll niredena aga…

Vaatan varasalve ja selgi kuul on kõige suurem sissetulek palgatööst. Tundub, et seal ikka tasub käia ja punnitada. Õnneks ei ole tegemist vastumeelse kohaga ja kuniks arengut-võimalusi jagub, siis tasub mokk maas hoida ja linnavahel bossist ikka vaid häid lugusid vesta. Veebruar üllatas ka ühe vanema laenu kojutulekuga, mis minu mõõtmete järgi oli intressidest paks. Värskeid seekleid sel kuul turule kuhugi laiali siiski ei puistanud. Püüan ennast hoida vihmaste päevade fondi loomise kursil (x+n summa tagavaraks ning märkusena, et selle fondi loomise tõttu kannatab ilmselt minu passiivse sissetuleku eesmärk…), et finantspüramiid loogiline ja korralikult valatud vundamendiga oleks. Tead neid jõusaali kutte, et don’t skip the leg day? Kui ei ole neid puuduva jalatrenniga poisse näinud, siis kuugelda seda kursiivis lauset. Aga vaata, et kohvilonks samal ajal põses poleks, päris kindlalt purtsatab muidu suust vastu monitori. Niiet, rahas on sama teema, ära skipi varuraha astet, iga raskesti sisseveetud seekel ei pea krattima minema ja 4-kordselt tagasi tulema.

Intro, eesmärgid ja pottide suurused reaalajas:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Märtsialguses teen ülevaate veebruari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib Balti börsil (veebruari seisuga krattimas 2191,25 eurot ehk aktsiapaki väärtus kuu alguse seisuga), www.mintos.com ühislaenamise platvormil (veebruari seisuga krattimas 838,8 eurot), www.twino.eu keskkonnas (veebruari seisuga krattimas 30,46 eurot) ja ühisrahastatavas kinnisvaras, peamiselt Estategurus (veebruari seisuga krattimas 156,31 eurot). 2016. aastal olen võtnud kokku ja on lisandunud ka muid välja antud laene, neilt ootan alati vähemalt 10% tootlust, selle poti väärtus on ca 5000 eur – sinna on läinud varasemalt vihmafondiks mõeldud raha, pean häbiga tunnistama… Lisaks on 2016. aasta plaan ühisraha portaalides eraisikuna kotid pakkida ja juriidilise isikuna uuesti sisse kolida. Kogutav vihmafond võiks olla suurusjärgus ca 3-5 tuhat eurot. Ideaalis.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga ega kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis high five! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada. Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

Rahakratil on 3 suurt eesmärki:

1. teha iga kuu nii, et leiaksin kontolt vähemalt 1555 eurot;

2. teha iga kuu nii, et 55% sellest krattima panna ehk investeerida/säästa;

3. teha iga kuu nii, et krati toodav passiivne raha oleks 155 eurot.

Kolmanda eesmärgi täitmisest hakkan raporteerima tasapisi ja ei tõmba endale alguskuudel-aastatel kohe vett kaela, kuna mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suve keskpaigast, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras.

Kõikide nende eesmärkide ühine nimetaja on finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Proovin esimest korda selliseid tulpasid näidata, kus on toodud võrdluseks minu ja eraldi puhtalt Rahakrati töö viljad, millest mina niipalju osa ei võta. Krati tulba kaks viimast rida on nullid ja ilmselt veel mõnda aega. Aga mulle meeldib, et nad pidevalt silme ees on, siis liigub mõte sealkandis ka koguaeg.

Screen Shot 2016-03-02 at 16.15.23

Kratt tõi kokku 125,22 eurot.

Screen Shot 2016-03-02 at 16.16.09

Mina tõin kokku 1821,40 eurot.

Praegu on selgelt näha, et teen ise aktiivses tabelis paremad tulemused, kui Kratt passiivses. See on loogiline. Samas, tal on rohkem ridu, mis on väga hea märk. Kahepeale aga täiesti arvestatavalt jäme tulemus.

Eesmärkidega järjest poksiringi ronides oleks matšide tulemused siis järgmised:

 1. eesmärk 1555 eur sisse – nokaut – sisse tuli 1946,62 (aktiivne raha pluss passiivne raha = kogu sissetulek);
 2. eesmärk 55% sukka suruda – nokaut – tagasi tööle ja/või säästumarketkontole läks 56,88%;
 3. eesmärk 155 eur passiivselt sisse – näen rusikat justkui fotokaga kiiresti sisse zoomides, tõuseb kära ja oiged publiku seas, läbi paistes silmalaugude näen sanitare kanderaamiga ringi tulemas, vist läks nihu viimane matš… – passiivselt tuli 125,22 eurot (see on tegelikult mu parim tulemus seni ja tähistamiseks näpistan suurest rõõmust sanitariprouat tagaotsast).

Sellised tulemused. Võite kommenteerida. Võite ka mitte.

5. loo pilt pre-rich


11 thoughts on “Pilguheit varasalve – veebruarikuu

 1. Raido Vasta

  Tervitus!
  Ilusad numbrid (eriti see peaaegu 2k)! Üle 1800€ aktiivseid netotulusid ühes kuus on supertulemus lihtsurelike hulgas, kummardan aupaklikult. Ja ega see 3. eesmärk ka sugugi kaugele seekord jäänud, ilmselt lõhna oli eemalt juba tunda. Järgnevatel kuudel, kui hakkavad dividendid pudenema, küll siis ka see eesmärk ehk realiseerub.
  Nii mõnigi Maarjamaa kodanikest sai eelmisel kuul veel ühte sorti, mida tinglikult võiks nimetada ka pasiivseks sissetulekuks?, ehk tulumaksutagastust. Sa ei ole seda oma kokkuvõttes kajastanud. Seega ilmselt sa riigilt midagi tagasi ei saanud ja pead mingil hetkel pigem ise juurde maksma (intresside-viiviste pealt tulumaks)?
  Kuna meil olid eelmisel kuul mõned erakorralised laekumised (tulumaksutagastus ja veel üht-koma-teist), siis õnnestus jätkuvalt tugeva varuga ka tollesse teada-tuntud klubisse kuuluda. Seega jätkame oma tagasihoidlikku teekonda hea ja parema suunas.
  Edu alanud kuuks!

  1. rahakratt

   Tänan! Avalik tähelepanu paneb veelgi rohkem pingutama, sellesmõttes juba on see blogi vedamine ennast ära tasunud.
   Tulumaksu tagastusega on nii, et ega poodu majas köiest ei räägita… ei saan’d s*ttagi tagasi sealt. See oleks kõrge kaarega muidugi krattima läinud, kuna arvestuseväline sissetulek aga läks nii seekord.
   Tunnen siirast rõõmu ka sinu edusammude üle, rammu finantsmusklisse!

 2. Teder Vasta

  Kui juba võõras rahakotis sorimiseks läks, siis silma jäi 118 euroga muud intressid. Vaevalt see tulu ainult sellest ca 5000-eurosest laenupotist tuli, vastasel juhul oleks tootlus müstiliselt kõrge.

  1. rahakratt

   Müstiliselt kõrge 5k pealt 118 eur teenida? Pigem ikka päris madal tootlus aga see kõik ei ole tulnud 5k potis.

  2. Vidrik

   Ju ma lugesin midagi valesti. Sain aru, et 5k potist laekub igakuiselt ~118 euri puhast intressitulu. Sellisel juhul oleks aastane tootlus pea 30%-line.

  3. rahakratt

   Aa, siis selge. See oli ühekordne süst, iga kuu ikka nii rõõmsalt sisse ei vaju, kahjuks.

 3. kasvik Vasta

  Siin lihtsurelik. Kadedusest roheline. Tõesti mis viga selliste sissetulekute juures 50% klubbi siseneda 😀

  1. rahakratt

   Vaatan profiilipildilt, et tõesti roheline. Aga üks oluline asi – säästes ei tohi lolliks minna. Kui vähegi jaksu on, siis tuleb otsida võimalusi kasvatada sissetulekuid. Nii on lihtsam 50% klubi teha. Ja noh, ilmselt jääb paljudel ka teistest klubidest aktiivse osavõtu tõttu (nt Venus, Hollywood, Prive jms) see 50% oma külastamata…

 4. Huvitaja Vasta

  Mind lihtsalt uudishimust huvitab, et mis valdkonnas Rahakratt palgatööd teeb?
  Tutvustuses kirjeldad end kui täiesti keskmist inimest, küll aga ei saa seda öelda palgatöö sissetuleku osas.
  Mediaanpalga peale ei julge mõeldagi.
  Muidu- kiidan ettevõtmist!
  Oma tagasihoidlikul moel künnan sama põldu, kuigi aeg-ajalt jäävad kivid ja juurikad adra vahele kinni.

  1. rahakratt

   Müügi valdkond, sellest ka boonuste võimalus ja mõnevõrra kõrgemad sissetulekud (samas kõikuvad ja tuleb õppida planeerima). Õigesti motiveerides olen ma nõus 24h päevas töötama. Vanuse/kogemuse/energia suhe on hetkel parimas korrelatsioonis.

 5. Huvitaja Vasta

  Mind lihtsalt uudishimust huvitab, et mis valdkonnas Rahakratt palgatööd teeb?
  Tutvustuses kirjeldad end kui täiesti keskmist inimest, küll aga ei saa seda öelda palgatöö sissetuleku osas.
  Mediaanpalga peale ei julge mõeldagi.
  Üldiselt- kiidan ettevõtmist!
  Oma tagasihoidlikul moel künnan sama põldu, kuigi aeg-ajalt jäävad kivid ja juurikad adra vahele kinni.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga