Rahakrati 2020 Aasta Investorisõbra ja -Vaenlase auhinnagala ning eriauhind Marat Kasparovile!

Teate, ma ei julge senini kellelegi head uut aastat soovida. Ei ole nagu päris kindel, et 2020 ikka ära läks või nii…

What if it just... never ends : dankmemes

2020 kokkuvõtte tegin ka rohkem nagu moe pärast, et teised teevad. Ega suurt vahet polegi, mis aastanumber praegu ametlikult on ning see ei takista mul välja andmast täiesti esmakordset Aasta Investorisõbra ja -Vaenlase tiitlit. Ilmselt on see ainus gala, kus Kelly Sildaru ühtegi trofeed ei saa.

Kust selline mõte virtuaalseid vimpleid jagama hakata? See sündis tegelikult juba eelmise aasta keskel, kui hakkasin tähele panema, kuidas mõni allikas räägib rahadest nagu millestki patusest ja kurjast ning mõni teine proovib seda teemat just rohkem populariseerida. Ja kuidas mõnes kohas raha kasvab nagu dopingukulturisti Marek Kalmuse reielihas.

Asume pikema jututa asja kallale ja kõigepealt üks eriauhind, mille nominent on Marat Kasparov ja tema blogi Stockfanatt.

Marat, sina saad eriauhinna sellepärast, et näitad lugejatele nn seenekohad kätte ära. Ma ei ole kunagi aru saanud sellest varjamisest, et mis tehinguid keegi teeb või kus metsas eestlane seenel käib. Miks varjata?

Kas on hirm, et mets saab seentest tühjaks või börs aktsiatest tühjaks, kui paar venda veel peale sinu peale lendab? Ei saa! Mulle jäi kunagi RMK blogist vist silma, et igal aastal jääb sadu tuhandeid tonne seeni ja marju metsa. Täpselt sama palju jääb usa börsil aktsiaid ripakile ja kui isegi 1000 eestlast korraga seal ühte ja sama aktsiat võtab, siis ei juhtu sellest mitte midagi, saage aru. Parem jagame infot ja aitame üksteist haljale oksale, et siis kunagi penskaritena kõik koos Lissaboni tänavabaarides õlunaadi rüübata ja lastelastega rannas käia.

Igaljuhul, tubli töö, Marat, teistsuguse sisu ja hingamisega blogi eest, sest kaua me ikka neid minusuguseid kuukokkuvõtjaid loeme. Eriauhinnaks on sulle Euroopa lauajalgpalli komplekt. Mul on mingi sisetunne, mis ütleb, et sinusugune aser peaks selles päris kibe käpp olema…

Aserite jalka vs Euroopa oma

Nüüd edasi siis põhiauhinnad!

2020 Aasta Investorisõber koht number 3:

Kelly Sildaru!

Nali.

Tegelt on pronksi väärt – paramaparaaaaa! – kuulus finfluencer ja senditaltsutaja Rahakratt!

Hehee, noh, poisid ja tüdrukud. Teete oma blogi, siis võite ka iseendale auhindu välja cash´ida.

Vaadake, millist tööd ma teinud olen, et teid, endasuguseid wannabe-oligarh õlisid, motiveerida. Endiselt täpselt null eurot selle eest saades, aga ka null eurot selle blogi peale kulutades. Medal on minu! Elu ongi ebaõiglane, suck it up.

2020 Aasta Investorisõber koht number 2 ehk tugev hõbemedal:

LHV pank!

Ei, mitte sellepärast, et nad mult nende reklaamis osalemise eest päris retsi arve said (ja selle ära maksid) vaid ikka selle alljärgneva pilti tõttu. Andke veel selliseid asju börsile ja midagi ei juhtu, kui näiteks Ekspress Grupile seetõttu enam ruumi ei jää. Päriselt. Kaarel Ots, what you?

Jah, osa tõusu on 2021. aastast, aga ikkagi mega võimalus Tallinna börsi mikroinvestorile

2020 Aasta Investorisõber koht number 1 ehk kuld:

Noo, mis te arvate, rahakaanid, kellega sain 2020 parima sõidu? Võiks isegi vallatleda ja öelda, et elektrilise sõidu, ah?

Muidugi, Ampler!

Ratas, millel pole mõistust, aga mis ajab ikkagi targemat juttu kui vabariigi esiRatas ning millega pole endiselt kindel, kas võib elektrilööki kartmata veeloigust läbi sõita või mitte. Aga Funderis tasub Ampleriga sõita küll!

Noo ja kuna maailm peab ikka tasakaalus olema, siis seetõttu annan välja ka Aasta investorivaenlase ordenid. Siit nad tulevad!

2020 Aasta Investorivaenlane koht number 3 ehk pronks:

Kelly Sildaru!

Uuh, maivõi… ise küll megalt irvan praegu. Appi.

Pronksi saab tegelt tuntud hotelli- ja allveelaevafirma:

Tallink!

Miks? Kas ma ise just aasta alguses ei kiitnud neid divikate ärajätmise eest? Tõsi, kiitsin. Aga Tallinki kommunikatsioon jätab küll sooooovida. Tundub, et Paavole piisas, kui ma ütlesin blogis, et te ei pea 2020 divikaid maksma ning peale seda enam väga avalikkusega suhelda ei viitsitagi. Ma tegelikult tahaksin siiski tihedamini teada, mis plaan teil minu rahadega on ja mis edasi saama hakkab.

Tegin teile illustratsiooniks väikese finantsskeemi, et näidata ära, kus on hetkel Tallinki aktsia läbi merebioloogilise vaatevinkli:

Ülevaade elust ookeani sügavikus. Design by Rahakratt, 2021

2020 Aasta Investorivaenlane koht number 2 ehk hõbe:

See kurikuulus tsitaat: “vaesuse üle tuleb naerda osata ja meelelahutuseks netipoodi minna”… tunnete ära? Hea on, kui ei tunne, aga lugejad vist teavad… jah, see on

Ussikeeled podcast!

Kirjutasin lausa eraldi loo sellest, et ärge, palun, normaliseerige ega heitke vaesuse üle nalja. Tegutseda tuleb, et august välja ronida, mitte mõttekaaslasi otsida ja koos hädaldada. Lugu on kordusena loetav siin all:

2020 Aasta Investorivaenlane koht number 1 ehk kuld:

Buduaari veeb. Või siis Helen Adamson. Oleneb.

Kui selle kurikuulsa käekoti loo kirjutas Buduaar oma initsiatiivil, siis saab vaenlase tiitli Buduaari veeb SELLE LOOGA, sest niisugust jama ei tohi propageerida. Kui sul juba rahad korras on, siis on okei mingi imekallis märss osta, aga kui sa pead selleks aasta aega koguma, siis on sul päriselt seemned sassis õlgade vahel olevas melonis.

Kui uudisväärtusliku kotiloo info “poetas vihjena” Buduaarile Helen ise, siis saab hoopis tema tiitli endale. Miks sa pead kellama, et nii rumala otsuse tegid? Või kust sai Buduaar selle teada üldse? Viskan kohe väikese beti stiilis Madis “Pokkerinägu” Müür vs Marat “Šašlõkikunn” Kasparov ka õhku nagu praegu finantsmaailmas kombeks on: panustan sellele, et Heleni lapselapsed ei taha seda kotti nähagi ja pärandamise hetkel on selle väärtus alla 0.000067 bitkoini. Või misiganes valuuta tulevikus kehtib.

Palju õnne kõikidele võitjatele!

Ongi selleks korraks kõik ja võite nüüd koju minna. Olge 2021 paid lapsed, et mitte järgmisel aastal mu galal Investorivaenlase tiitli otsa komistada. Ma oleksin väga rahul, kui järgmisel aastal ainult positiivseid teenetemärke jagada saaksin ja nominatsioonid selleks on juba avatud.

———————————-

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!


16 thoughts on “Rahakrati 2020 Aasta Investorisõbra ja -Vaenlase auhinnagala ning eriauhind Marat Kasparovile!

 1. Ceissy Vasta

  Rahakratt, mis arvad, kas LHV aktsia teeb veel tõusu või langust? Hetkel hind 23.7€ peal..
  Siis kui oli kõikse targem aeg neid osta, polnud pappi. Nüüd kui mingid papid juba koos, et investeerimisega algust teha, mõtlen, mis teha.. Kadedusega vaatan neid, kellel oli oidu ja võimalust osta LHV aktsiaid õigel ajal.
  Kuhu ma aga omad väikesed rahavarud paigutan, veel ei tea. Tegelikult paigutust oleks vaja ca aastaks, siis teised plaanid.
  Rahkratt, kas sa muidu miskeid konsultatsioone ka pakud? Kinnisvaraga seotud küsimustes ja sellesama, ajutise rahapaigutamise osas?

  1. rahakratt

   Ma järgmine nädal plaanin seda Lõhmuse enda käest küsida, paidevei. Ei usu? Vaata siia: https://pood.aripaev.ee/investor-toomase-konverents-2021#programm
   Oleneb, mis plaaniga sa ostad. Aastaks mina enda puhvrit turule viia ei julgeks, sest kui plekki vaja läheb ja hind all on, siis oled sunnitud müüma aasta pärast. Minu aktsiakott on kõik 10+ aasta plaaniga, et ei pea välja võtma, kui väga häda pole.
   Küsimustele vastan küll, peatselt tulen välja ühe uues formaadis algajate abistamisega koos ühe teise aruka rahabossiga. Hoia silm blogil peal, info on paari nädala pärast avalik!

  2. M.

   Ma vaatasin samamoodi LHV ülespoole sõitu kurvalt, et ise seda kaasa ei saanud teha. Aga kohe, kui võimalus tekkis, ostsin 23,40 pealt ja tänaõhtuse seisuga olen natuke miinuses. Aga ma absull ei kahetse, et neid ostsin. Ma arvan, et LHV jõuab veel tõusu teha küll ja küll, pealegi ma armastan seda panka ja tahan seda omada, mis sest, et mingis null koma null null koguses 🙂

  3. rahakratt

   No siin on õige strateegia tegelikult keskmise ostuhinna timmimine: iga X aja tagant ostad ja sellega saad keskmise heaks, kuna ostad vahel alt ja vahel ülevalt. Kui liigselt näppida ja analüüsida, siis vaevalt, et meiesugune keskmine tont järsku jube hea kaupleja ja turu ülemängija on.
   https://www.investopedia.com/terms/d/dollarcostaveraging.asp#:~:text=Dollar%2Dcost%20averaging%20(DCA)%20is%20an%20investment%20strategy%20in,volatility%20on%20the%20overall%20purchase.&text=Dollar%2Dcost%20averaging%20is%20also%20known%20as%20the%20constant%20dollar%20plan.

  4. rahahunt

   Jess, mu lootused nr1 vaenlase osas ei purunend.
   Häbenegu.

  5. H

   Lõhmusest rääkides, kle Kratt, ega sul mingit kratipromokoodi pole, millega seda konverentsipääset soodsamalt soetada? Iga sent abiks finantsvabadusjuudile.. 🙂

  6. rahakratt

   Kahjuks pole antud, jah.

 2. H Vasta

  Minul käsi väriseb, kaua julged LHV positsiooni hoida? Hommikul müüdi juba 24 pealt.

  1. rahakratt

   Võin sult 20€ eest ära osta, oled nõus? Minu käsi ei värise, ma ei ostnud Elhaveed kauplemiseks. Oletame, et isegi võtta raha välja, siis kuhu edas? Mida osta selle rahaga? Ma näen, et hea vara, mida omada, las kasvab.
   Kommenteeriksin nii, et spordimänedžerina sa ju ei müüks Ibrahim Mukungat pärast esimesi kilomeetreid maha?

 3. Kaspar Vasta

  Palju õnne Kelly Sildarule!

  Ja Sulle ka, Rahakratt! Auga välja teenitud autasu! Küll aga … “Endiselt täpselt null eurot selle eest saades, aga ka null eurot selle blogi peale kulutades.” – see on küll üsna väga kaugel tõest ju 😀

  1. rahakratt

   Palju õnne mulle teie kõigi poolt!
   Jah, see on natuke ebatõsi jaa, sest soovituskoodid teevad vahel kõlinat rahakotis. Pidasin seda silmas, et siin kirjutamise eest keegi mulle ei maksta.

 4. Marat Kasparov Vasta

  Mul on hea meel, sinu kirjet lugeda, fantastika. Täpselt nii ongi

  Ühe suure veakese küll tegid. Ma pole aser, ma armeenlane*. Ära muretse, ma naeran – see pole kuidagi solvav 😀

  1. rahakratt

   Oh blinn, kurat. Vabandused. Minu jaoks üks Sašlõkistan kõik need Gruusiad ja aserid jne ja läheb sassi.
   PS. Mu meelest üks pealinna parimaid suslikuid tuleb Telliskivis kõige viimasest konteinerist, kus aserid hoolsalt “lauajalkat” taovad. Olen soovitustele avatud, kui keegi paremat kohta teab!
   http://shaurmakebab.ee/

 5. Sander Vasta

  Seoses investeerimisega alustamisega saab lühidalt kokku võtta sedasi: Õige aeg oli alati eile ja veel õigem üleeile. Õnneks saab ka täna peagi eilseks.

  1. rahakratt

   Mees, sul on oma blogi vaja! Teed selle ühe postituse ja ongi kõik, rohkem polegi vaja.

 6. Rullikas Vasta

  Elukõvv. Sildaru nali…megaa…teen ühe sõõriku selle peale ja ma ei mõtle söödavat!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga