2020 rahade ja eesmärkide kokkuvõte ning mu uus amet!

Tuti-fruti, sendiihalejad!

Teie alandlik teener jälle eetris. Kel veel aasta lõpus netti, kõneaega ja silmanägemist alles on, see on lahkesti mu selle aasta viimast lugu lugema palutud.

Lühidalt võtan 2020 kokku Rein Kilgi surematu tsitaadiga:

Jaguks vaid selliseid suuri sõnameistreid uuel aastal rohkem!

Aga pikemalt räägin sellest, kuidas suured eesmärgid ora pidevalt rosinas hoiavad ja meid pingutama panevad. Vaatan praegu üle õla oma täiesti kosmos eesmärke, mille aasta alguses endale ritta seadsin ning näiteks 10k iga kuu kontole tuligi ära. No kuram, pane või 2021 aastaks 100k eesmärk igaks kuuks…

Ega ei oskagi praegu kuskilt alustada. Nii palju tahaks öelda ja jagada. Rahaliselt on hea aasta olnud. Muidugi mitte nii äss nagu siin Pokkerinäol, kes iga paari kuu tagant juba milli-meetriseid samme teeb, aga mul on vähemalt juukseid rohkem. Nojah, igas asjas tuleb osata positiivset näha, eksole.

Kaks kõige ägedamat projekti möödunud aastal olid ilmselt SEE ja SEE. No kuhu on veel pürgida, kui sellised tiitlid pandlataga on?

Ma ei hakka eraldi detsembrist üldse rääkima, viskan siia alla oma paar tabelit, mida iga kuu näitan ja sealt saate detsembri info ka kätte. Käesolevaga virutan terve(le) 2020 korraga sahtlisse hoopis.

Jõulukuu kohta tegin ma taaskord loomulikult (liiga) palju ja (liiga) kalleid kingitusi lähedastele, aga selles osas ei kahetse ma mitte midagi. Oma “autoritele” ostsin nii suure telku, et rendiautoga järgi minnes selgus, et see ei mahu sinna sissegi. Vat, see on see, kui ise telkude maailmas ei orienteeru ja tarbija ei ole. Tollimõõtudest saan ma sama palju aru nagu USA börsist.

Endale, nagu juba tavaks saanud, kinkisin taaskord vaid tuleviku rahulolu. Korra oli plaan uus telefon omale osta, kuna vana õun kukkus maha ning ekraan on ämblik ja mõned asjad enam ei tööta, aga suutsin end veenda, et mida kauem ma ühte asja kasutan, seda loodussõbralikum ja säästlikum olen. Kannatab see õun paar pidu veel ära küll.

Detsembri poenimekiri oli seega järgnev:

  • ärilaenud 10%+ intressidega
  • Coop aktsiad
  • üks veel mitteavalik sündikaat Funderbeamis, aga mida paari päeva pärast kõik lihtsurelikud saavad, hoidke kukrud laskevalmis
  • PSTH

Nagu näha, siis võtsin paar ärilaenu ligi (ca 17 000 eur väärtuses), mis peaks järgnevatel aastatel iga kuu mulle ca 200€ higivaba pappi lisama.

No ja kuna kõik jooksid detsembris Elhavee peale tormi, siis mulle meeldib ikka vastassuunda joosta, sinna, kus parajasti tähelepanu pole. Mina nokkisin turult vaikselt COOP-i positsioone endale samal ajal hoopis. Hind on hea ja toode on hea, why not siis?

Miks COOP? Jah, nad ei maksa 2021 divikaid, aga ma arvan, et nad on pangana tugevad, kühveldavad praegu korralikke kasumeid kokku ja küll siis omanikke ka peatselt 2022 premeerivad. Käekirja järgi tundub, et see võiks juhtuda, kuna juhte paistavad nad oskavat optsioonidega hoida. No näis, olen siin ennegi eksperti mänginud ja pärast üksinda pissiste pükstega liivakasti mängima jäetud. Kui sealt rohkemat ei tule, siis vähemalt järgmise korteri laenutaotlust tehes vaatavad pangad, et poisil ikka vara jagub, aktsiaread on muljetavaldavad ja ju oskab rahaga veidi ümber käia. Või saan aktsiate peale laenu võtta või midaiganes.

Lubasin endale, et rohkem midagi sel aastal ei näpi, aga ei suutnud ma aasta viimastel päevadel siiski ühest hetkel veel privaatsest Funderbeami rahastamisest eemale hoida, niiet see on mul nüüd samuti varakambris. Äkki sain funderi järgmisele eduloole pihta? Paari päeva pärast on see teiegi ees avalikult üleval nagu Pokkeri-Madis mulle hiljuti sõna andis, niiet saate ka paati ronida.

###

Täiendatud 05.01.2021 – kampaania leht Funderbeamis: https://www.funderbeam.com/syndicate/zap-smart-hygiene

Ja väljavõte Äripäevast:

Zäpi eesmärk on rahastada tootearendust ning äritegevuse laiendamist. Ettevõte soovib kasvatada turuosa Soomes, uute sihtturgudena nähakse Lätit, Leedut ja Rootsit.

Klientide hulka kuuluvad eelkõige kaubanduspindade omanikud ja rentnikud, kuid ZÄPi jaamu võib leida ka näiteks Tallinna linnatranspordist, Elroni rongidest, pankade- ja telekomiettevõtete teenindussaalidest, kliinikutest, kontoritest ja ametiasutustest. Oktoobris laienes ettevõte Soome, kus on tänaseks kasutuses ligi 40 kätepuhastusjaama nii kaubanduspindadel kui spordiklubides.

ZÄPi tegevjuhi ja asutaja Riho Antsmäe sõnul seisneb ettevõtte konkurentsieelis eelkõige nende poolt arendatavate seadmete nutikuses. “Oluline on märkida, et tavalised kätepuhastusjaamad ei taga ohutust kuna on tihti tühjad või rivist väljas ja neid ei saa seetõttu kasutada. Meie hooldusmeeskonnal on aga täielik ülevaade kus ja millal tuleks nutijaamasid kas täita või hooldada. See võimaldab meil seadmete hooldust teha ennetavalt ja logistiliselt efektiivselt. Ühelgi sihtturul me teisi kaughallatavat täisteenust osutavaid teenusepakkujaid täheldanud pole,” ütles ta.

https://www.aripaev.ee/saated/2021/01/05/madis-muur-rahastab-idufirmat-kes-desob-maailma-parast-koroonat

###

Ja peale seda murdsin oma lubadust korra veel ning ostsin juurde PSTH-d. Mul on siin selline teooria taga, et tõenäoliselt Ackman ikka leiab mingi korraliku ühe Sarviku, mida osta ja siis paneb PSTH lendu nagu spac-id ikka pärast kellegi börsiletoomist. Ma loodan. Peale ostu ja tõusu võiks käbe maha müüa, et üles sõita ja mitte hoidma jääda. Oh, well… teoorias olen ma vägagi kibe käsi.

Aga 2021 eesmärke ma veel paika timminud ei olegi. Eesmärkide ja soovide sõnastamisega tuleb ettevaatlik olla ja vaeva näha. Meenub üks anekdoot, kus mees püüdis kuldkala kinni ja sai kalalt vabaks laskmise vastutasuks ühe soovi. Pikalt mõtlemata soovis mees endale maani ulatuvat noksi. Kuldkala täitis enda poole lepingust ja lõikas mehel jalad poolest reiest saati ära…

Eesmärkide osas vaatan siin aasta alguses mingi 3-4 head mõtet, mida taga ajama hakata ja küll siis kirjutan teilegi sellest. Ühe asjana on plaan veidi rohkem neid aidata, kelle arvelt ma ise nö üles olen roninud. Viimane aeg on normaalselt ja süsteemselt tagasi andma hakata. See saab küll üks 2021 märksõna olema.

Ja sellega seonduvalt on mul teile uudis: mul on uus amet!

Palk on küll ümmargune null, aga küll selle kompenseerimiseks tõmban rikastelt rohkem nahka üle kõrvade.

Teie ees on Igavene Heategu kõige värskem liige ehk Hea Sõna Evangelist – apostel Rahakratt!

Ma vaatasin juba tükk aega tagasi, et neil seal turundus lonkab keskmist jalga ja võiksin aidata. Mul on teid instas juba üle 6000 jälitaja, fesaris ka vist mingi 5000 nägu ja blogis iga kuu mingi 30-40k külastajat. Võiksin ju laiemale publikule tutvustada veel ühte investeerimise plusspoolt ja seda, kuidas on loodud heategevuse perpertum mobile, igavesti head tegev fond, mille põhiraha ei lõppe kunagi. Ma ei tea, noh, kas ainult mina olen õhinas, et siuke asi päriselt olemas on?

Mine vaata korra Igavese Heateo lehte SIIN LINGIL. See on üks koht, kus kogu annetatud raha päriselt ja 100% abivajajate heaks töösse läheb, sest tiim seal taga on juba piisavalt rikas, et mitte hakata annetuste eest “meil oli vaja kaubikut, et annetused abivajajateni viia, aga kuna Transitil oli kahekuune ooteaeg, siis me ostsime hoopis Cayenned, sest need olid kohe laos ja neil on tegelt suht suur pagass” skeeme tootma.

Muuseas, minu personaalse sooduskoodiga “AnnetaVeskita” annetades võtame sult iga 100€ annetusega pangakontolt veel boonusena 100€ ära! Ehk siis mitte ainult ühisrahastuses ei ole sooduskoodid popid vaid ma proovin neid mujaltki teile välja sebida.

Aga ühe olulise asjana lähme korraks siiski mu rahakoti kallale, et 2020-le ilusti sõlm peale siduda.

Viskan nüüd lõpuks aastate võrdlusnumbrid teie ette, mis peaks mõndasid ehk inspireerima…

Sääst (ehk siis tegelikult investeeringutesse läinud papp):

2015 aastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 34,34%.

2016 aastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 41,93%.

2017 aastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 43,20%.

2018 aaastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 55,49%.

2019 aastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 62,57%.

2020 aastal oli Rahakrati keskmine kõrvalepaneku protsent 68,64%.

Sissetulek:

2015 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 1 752,54 EUR.

2016 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 2 574,38 EUR.

2017 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 3 481,08 EUR.

2018 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 4 202,5 EUR.

2019 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 5 385,8 EUR.

2020 aastal oli Rahakrati keskmine kuu sissetulek 13 941,8 EUR.

Higivaba:

2015 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 11,27 EUR.

2016 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 811,21 EUR.

2017 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 2 919,98 EUR.

2018 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 7 522,06 EUR.

2019 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 14 120,26 EUR.

2020 aastal oli Rahakrati passiivsete müntide kogus täpselt 25 878,8 EUR.

Aga eelmise aasta alguse eesmärkide pilt ja POSTITUS olid sellised:

  • Palgatööle tõmbasin suve alguses juti alla;
  • 10k kontole iga kuu tuli ära: täpsemalt tuli ligi 14k; Eesti Energia juhatuse esimehe palgast jäin paar tonni maha, aga ma ei ole kade, sest eks tal ole ka omajagu stressi nagu mulgi siin;
  • Üürikaid ei duubeldanud, sain ühe juurde, aga teise asemel ostsin veidi teistsugust kinnisvara, mis loodetavasti korvab paari aasta üüri, mille muidu 4. üürikast saanud oleksin;
  • Pilt Meelis Laoga… vot seda ära ei tulnud. Kirjutasin mehele instas, et teeme väikse sõbraka, jätame püssid koju jne, aga ei miskit. Meediast jäi nagu kõlama, et ta läks vist kinni praegu? Või sai isaks? Ei meenugi täpselt, aga ega seal vist suurt vahet pole ka.

Üsna äge teetähis on ka 50k number, mis märgib mu Rahakrati eluaja jooksul sisse tassitud higivaba papi numbrit. See võiks olla suurem, kui kasumis asju maha müüksin, aga olen 5a suutnud nii istuda, et midagi müünud ei ole. Kindlasti ei ole see 100% õige taktika, kuna mõned positsioonid on nö Tallinkis praegu, aga ma ei ole kaupleja. Las varad istuvad. Küll ükspäev kukuvad tänased võitjad ja siis ehk tasandavad seda mõned tänased kaotajad. Nojah, umbes nii ma ise ennast lohutan.

5 aastat ja 4 kuud ning 50k higivaba eurot

Kui eelneva tabeli jäme keskmine võtta, siis olen teeninud Rahakrati aegade algusest iga kuu ca 796 eurtsi täiesti niisama (50975€/64 kuud). Ja see number peaks teoorias üle aja koguaeg kasvama.

Jooksva aasta pilt on selline:

See aasta iga kuu keskmiselt ca 2156€

Detsember tõi uut raha kokku 11 689€.

Siin sees on palk (jätan selle sõna siis edaspidi lihtsalt mälestuseks, kuigi palka ma enam ei saa), kõiksugu avantüürid, intressid ja muu higivaba rahh, liigkasuvõtmine, väljapressimised, alimendid, pistised, ettevõttega skeemitamine, juriidilised mahhinatsioonid ja kõik muu maksuametile huvi ja peavalu valmistav tegevus.

Kõigest kokku ahnitsetud rikkustest läks uue higivaba papi tootmise rattasse ligi 59% ehk umbestäpselt 7 000 euroraha.

Kolhoosiga on praegu nii, et enamus sealsetest varadest läheb alati uue raha järele ja plaanis on kuidagi neljas korter millalgi ära sahistada.

Muuseas, kui keegi siin veel oma kolhoosiga puseleb, siis minu kaudu saad mõnda aega tasuta SimplBooksiga arveldada, mis on väga laadna arvete loomise tarkvara: kasuta sooduskoodi “KRATT” ning sellega saab iga SimplBooks konto looja 3 kuud tasuta teenust.

Higivaba tuli detsembri jooksul kokku 2 484,49€. Siin sees on ka blogi tulu, kuna ma kirjutan isegi interneti täis saamisel siin edasi. Või siis kirjutan vihikusse oma lugusid ja hakkan neid Raekoja platsil ette lugema vms. Muuseas, blogi alguses oli mu palk tänasest higivabast rahast väiksem ja see polnudki nii ammu, kui Rahakrati oma reite vahelt välja pigistasin ja tema nabanööri võtmetega läbi nüsisin. Midagi on ilmselt õigesti tehtud.

Nüüd järgneb mu finantskümnevõistluse higivaba edetabel. See on mul endal üks lemmikuid:

VANA TEKST (AGA NUMBRID ON SIIN ALATI UUED JA MU VÄÄRTUS ON KA SIIN!):

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Uue kuu alguses teen ülevaate eelmise kuu kohta kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

See on minu net wöörth:

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle. Alati võid ka enda mõtteid siin minuga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima 2015.a. kevadel. Olin tonnise palgaga õnnetu töötaja suvalises ettevõttes. Tegin mitu kuud kodutööd, lugesin, õppisin, kogusin kogemusi ja võtsin hoogu ning 2015. aasta suvest süüvisin tõsisemalt asjasse. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iset. Iseennast. Kuidasiganes õige öelda on.

Mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks. Kõikide eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

Debitum Network

Mis see on: Tagasiostu garantiiga laenud ehk ühisrahastuse portaal, pärit Lätist. Intressid ca 8%-12%. Täitsa okei.

Boonus: Saad 10 euri boonust, kui liitud ja 250 kulli portaali kannad (see on kuu ajaga 48% tootlust). Lihtne viis rahhi teha!

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru. Või mine lihtsalt lehele ja kasuta seda koodi: 4MDWH

Estateguru.co

Mis see on: EstateGuru on juhtiv Euroopa investeerimisplatvorm, mis keskendub lühiajalistele kinnisvaraga tagatud laenudele.

Boonus: 0,5% boonust investeeringutelt esimese 3 kuu jooksul.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru või kasuta minu soovituskoodi EGU09006.

Mintos.com

Mis see on: Mintos is the leading European P2P platform.

Boonus: 1% boonust investeeritud summalt 3 kuu eest (4 kuu jooksul). Boonus arvutatakse 30, 60, 90 päeval peale liitumist ja makstakse välja reaalselt 60, 90 ja 120 päeval; 60 ja 90 päeval boonus leitakse vahepealse portfelli kasvu pealt.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Viainvest.com

Mis see on: An intermediary platform connecting borrowers with investors by offering safe and transparent investment opportunities. No service fees or hidden costs are charged for using the platform.

Boonus: 10€ tasuta boonusraha, kui investeerid vähemalt 50€.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Crowdestate.eu

Mis see on: Crowdestate’s on üle 32400 investori ja konkurentidest eristuv Euroopa kõrgeim keskmine tulusus. Investeeri kinnisvaraga tagatud, põhjaliku kontrolli läbinud projektidesse.

Boonus: “Meil boonust pole. Niipea pole plaanis kasutusele võtta ka.  Võid boonuseks panna, et kiire klienditugi (hehe). Ikka head, Crowdestate”. No vot siis. Omaltpoolt lisan, et korralik tootlus on ka boonuse eest Crowdestates.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Flender.ie

Mis see on: Iirimaal registreeritud P2P portaal, mis pakub võimalust Iiri äridesse investeerida ja pakub 10+% intressi.

Boonus: 5% ekstra intressi esimese 30 päeva jooksul liitumisest.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

Reinvest24.com

Mis see on: Tänu ühisrahastusmehhanismile võimaldab Reinvest24 teil igas maailma otsas osta elu- või ärikinnisvara osakuid kollektiivselt koos teiste investoritega alates 100 eurost ja teenida kasumit rendist ja kapitali kasvust kombineeritult, investeerimisperioodi piiranguteta.

Boonus: 1% cashback’i investeeringutelt (kehtib kuni 03.06.2019). Ilmselt tuleb varsti uus kampaania.

Kuidas liituda ja boonust saada: kliki SIIA ja registreeru.

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib, siis tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Jälgi
Teata mind
guest
30 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Peeter

Miks osad vennad saavad Funderis varem näha ja osta?

rahakratt

Ma ei tea. Üks variant võib olla sellepärast, et see nn “tark raha” asja ära valideeriks ja avalikkuse ette ei tule kampaania, kus on 0€ märgitud. Siis ei julgeks keegi see esimene loll olla. Aga ma võin, suuremeelne nagu ma olen, seda teile Pokkerinäo käest küsida. Okei?

Madis Müür

Nagu Rahakratt ütles, Funderbeamil on eeldus see, et 1/3 miinimumeesmärgist peab juhtinvestor kas ise panema või koos ettevõttega kokku ajama enda tutvusringkonnast, ettevõtte klientide ja koostööpartnerite hulgast jne. Tõesti keegi ei taha üldiselt esimesena investeerida ja seetõttu ongi vaja alguses nii investori vaatest ka ära valideerida kui teatud kriitiline mass kokku ajada, teatud hoog rahastusvoorule sisse lükata. Alati on turvalisem teistel kaasa tulla kui lisaks Funderbeami analüütikutele ja compliance’ile (neil pääseb reaalselt umbes 2% soovi avaldanud ettevõtetest ainult tõstma) ka kogenud raha üle vaadanud on.

rahakratt

Nonäed, ma ei pannudki palju mööda. Tänan, et siit läbi libisesid, Pokkerinägu!

Tanel

Tere,
Mul tekkis sama küsimus, mis Peetril. Tänan vastuste eest! Vaatan nüüd FB-d teise pilguga. Eeldasin, et varasema info saab vaid juhtinvestor, mitte valitud seltskond investoreid ja nende tuttavate tuttavad. Veider süsteem.

rahakratt

Miks veider? Kas sa julgeks panna 0€ tõstnud firmasse oma raskelt kogutud plönni? Mina ei julgeks see essa loll olla.

Tanel

Ma vist julgeks küll kui kogu info kaasatava investeerimisvõimaluse kohta on käes ja analüüsitud. Oma otsuse teed ju ikka ise, mitte mõne staarinvestori järgi:)

Financefreedom.eu

“Eesti esimene FINfluencer”. Vot see kõlab küll hästi.
Loodetavasti FIN all mõtled ikka finantse, mitte soomlaseid 😀

Loodetavasti Mallukas advokaate peale ei saada, mäletamist mööda ta ju ka poole jalaga finfluencer, kunagi jahus Bondorast.

rahakratt

Ikka finantse, ohvkooss. Peakski enda postitust uuendama, et aasta kokkuvõtte numbritesse veel ühe olulise numbri lisama. See number on 3. Ehk siis 3x on mind see aasta ähvardatud kohtu ja Politseiga. Ma tean, et ma astun vahel teistele varvastele, aga ega ma siis meelega ju…

Marko @Igavene Heategu

Hea meel, et usud Igavene Heategu missiooni ning oled kampa tulnud, et jõuaksime koos veel rohkemate abivajajateni. Siiralt tänulik!

(Loodan, et turunduse lonkamise pärast ei tule jalgade pikkusi korrigeerima hakata, nagu selles kuldkala loos juhtus).

Igaveste heategudeni,
Marko
http://www.igaveneheategu.ee

rahakratt

Kõrge viis!
Eks ole näha, kas keegi boonuskoodi ka kasutab. Essa boonuka kasutaja saab mult auhinnaks mingi ägeda asja (ma ei tea veel, mille).
Vaata siis millalgi oma elektronposti, Yoolo. Mingi hetk tahaks siin teistelegi veidi viheid anda, kuidas heategevus lihtsaks enda kolhoosi jaoks teha.

Risto

Ma olen täiesti suvaline fänn ja lihtsalt kontrollin kas tavaliste inimeste kommentaarid ka ilmuvad.

rahakratt

Üldiselt alla ministri taset ma läbi ei lase, aga praegu tuli mingi ajutine heldimushoog ja lasen su korraks sisse.

Sfinks

Tervitus,

Kui küsida tohib, siis läbi mis portaali investeerid ärilaenudesse?

/Sfinks

rahakratt

Otse, peamiselt. Otse küsitakse ja pakutakse.

Kalju

Bitcoini positsioon peaks olema praegu tublis plussis?

rahakratt

Oleks ma kukk, siis mul oleks hari ammu punane, kuram. Vaatasin just, et mul on mingid eriknurmkoinid ju walletis, mitte bitkoinid. Mingi ETH ja midagi veel, noh. Ema, anna padruneid…

Rahatu

Kui saladus pole, siis mis positsioone veel Tallinna börsil omad peale COOPi?

rahakratt

Ei ole mingit saladust. Mul on igast manti ostukorvi pandud aja jooksul, teiste seas nt Elhavee, Coop, kodumaine hotelli- ja allveelaevafirma, Kaubamaja, Tallinna Sadam oli vist isegi ipo ajast jäänud ja midagi vist leidub veel. Proovisin peast kiiresti meenutada sulle.

Arren Vink

Tere Kratt

Kuulun ka nüüd auväärsesse klubisse kodanikega, kes on su blogi algusest käesoleva hetkeni ära lugenud ja seda ka kohe kommenteerib. Mitte, et mul elu ei oleks, vaid elu on nii kenasti seatud, et kui midagi huvitavat leida on, siis saab võtta aega selle uurimiseks. Väga põnev on näha, kuidas sa ka ise oled blogi pidamise ajal muutunud. Alguse täisrokkiv stiil muutus vahepeal juba filigraansemaks – vb midagi stiilis Metallica feat sümfooniaorkester. Peaks mainima, et koos su vara kasvuga liitintressi tingimustes kasvab ka panus, mida peab blogi otsast lõpuni lugemiseks andma, sest postitused on muutunud igakuiselt arvukamaks ja pikemaks + rohkem kommentaare.

Investeerimisega, kuigi ma sellest pole nii mõelnud, olen tegelenud juba varasemast ajast, aga sel kevadel sisenesin ka aktsiatemaailma ja kogu fintantsvabadusega seonduvasse temaatikasse. Jääb mulje, et blogi pidamisel on ka oma panus isiklikku arengusse nii enda mõtete analüüsimisel kui teistega läbi arutamisel. Nii et asun ka blogi pidama.

Vastu annan ühe idee. Oled siin ka mitmel korral väljendanud, et tahaks tõsta inimeste rahateadlikkust, et rohkematel inimestel oleks passiivseid sissetulekuid või teadmised, kuidas passiivset tulu luua ja julgus sellega algust teha. See sõnum jõuab tihtipeale juba publikule, kes käivad juba nagunii investeerimisega seotud koolitustel vms ehk on nagunii keskmisest teadlikumad. Võib ju võtta ka ette eesmärgi jõuda laiema publikuni. Kujuta ette: Film “Rahakratt: Tuti pluti rahapuugid” või “The Kratt of Rahatänav”. Nali naljaks, aga sul ja su lool on see X-faktor olemas küll, mis laiema publiku tähelepanu raudpoltkindlalt köidab. Tanel Toom ligi ja “Raha ja Krati” filmi stsenaariumi kirjutamine ja võtted alaku…

Finantsvabadussõjas näeme, raisk.

rahakratt

Tuti-pluti! Rõõm kuulda, et siia ära eksisid. Eks mul tekib hooti rohkem aega, et siin pikemalt ja rohkem kirjutada, kuna saan ka mingis mahus juba valida oma tegemisi ja aega vabamalt planeerida nagu sinagi. Kus turul ja miks sa just aktsiate kasuks otsustasid? Vaatan ise enda Balti ostukorvi ja on üsna selge, et see strateegia on lihtsalt nn raha parkimine. Kasvu siit küll eriti ei tule, kui just Elhaveed poleks ostnud kunagi 10 pealt.
Tänan arvamuste eest. On soovitatud juba raamatuid ja nüüd siis ka filmi, väga äge, et kaasa mõtlete. Vaatame, mis elu toob!
Kõrge viis!

Arren Vink

Kõrge viis! Ma olen küll oma ajakasutuse suutnud paindlikuks teha (loodan, et keegi selle kohta tõestust ei palu), aga raha asjadega olen veel pigem alguses. Ühe korteri üüritulu, kuupalk ja alates sügavast koroona ajast ostetud aktsiad balti turgudelt. Lisaks siis kaks last ja võimete piiril võetud kodulaen (nüüd vaatan viimast sammu juba veidi teise pilguga kui veel nädal tagasi). Minu mõttemaailmas oli kinnisvara pikalt ainus koht, mille pealt passiivtulu teenida. Õnneks komistasin kevadel aktsiate ja kogu finantsvabaduse temaatika peale ja praeguseks on silmad oluliselt rohkem lahti läinud. Hakkan blogima (esimese postituse mustand on valmis, 5 lk tuli, peab kuidagi jupitama vist), seal räägin veidi täpsemalt. Eks ma nüüd sammhaaval mõtlen, mida järgmisena avastama hakata. Ilmselt ühisrahastus või aktsiad balti turust väljaspool. Sinu loo põhjal vaatan, et peab ikkagi aktiivtulu ka kõrgele saama. Finantsteemadele mõtlesin küll suure osa eelmisest aastast, aga vaatan, et olen ikka päris alguses ja korralikke ämbreid kolistamas. Nii vast õpibki.

Muide, pakun sulle veel ühe tiitli, võta või jäta või ükskõik. Kõigepealt taustaks: on üks teooria selle kohta kuidas umbes 40000 aastat tagasi inimeste intelligentsuses toimub muutus või arenguhüpe, mille põhjuseid võib osaliselt seletada šamaanide tulekuga. Inimestel oli sama riistvara (aju ülesehitus sisuliselt ei muutu) aga oluliselt parem tarkvara (erinevad vaimsed tehnikad “psühhotehnoloogiad”, mis aitavad inimesel paremini mõelda ja seeläbi teistest liikidest ja ka teistest inimeste gruppidest paremad olla), mille tõestuseks on kunst, viskerelvad ja muu. See parem tarkvara võis tulla šamaanide rituaalidest – sisuliselt psühhotehnoloogiatest, mille näiteks võib muuhulgas tuua, kuidas šamaanid maskeerivad end mõneks loomaks – misläbi muutus ja arenes inimeste viis maailma tajuda, probleeme lahendada ja tuli rohkem oskust “mõelda kastist väljas” (kui teooria pakub huvi, siis “awakening from the meaning crisis”, autoriks psühholoogia ja kogntitiivse teaduse assistant professor Toronto ülikoolis, on youtubest leitav, esimese episoodi 40 minutist algab ehk huvitavam pool, minu arvates pritsib puhast kulda terves videos). Mulle jääb mulje, et rahakratt kuulub selliste finantsšamaanide liiki, kes paneb meid finantsmaailma teisiti ja mitmekülgsemalt tajuma. Seeläbi oleme paremas stardipositsioonis võrreldes nende seltskondadega, kus sellist finantsšamaani ei ole. Tänks mees!

Ja kiidan sind ka oma tegevuse algusest peale jäädvustamise pärast. Nimelt on üks vandenõuteooria, et täiskasvanud tuvid lihtsalt ilmuvad potsti justkui mingist teisest reaalsusest, sest keegi pole ju tuvibeebisid kunagi näinud. Aga sul on vastupidise tõestamiseks õnneks õnnestunud juba enne oma sündi tuvipessa vaatluskaamera üles panna, näitamaks kuidas tuvid tegelikult täiskasvanuks saavad. Retsept!

rahakratt

Teen ühe sügava kraapsu!

Arren Vink

Parandus. Tänu tuvikaamerale nägime, kuidas sa teisest reaalsusest siia potsatasid. Kõik aktiivsed sissetulekud peale esimest kuud on olnud ulmelised. Ma lähen ka nüüd neid teisi dimensioone otsima. over and out.

Kristjan K

clap-clap, et ka keegi peale jõuluaega heategevusele tähelepanu pöörab! Kiitus ja igavese heateo initsiatiivile.

Hiljuti kuulasin Sam Harrise sellekohast podcasti (https://www.youtube.com/watch?v=HYulFcGijKQ).
Väga põnev jutuajamine kuidas efektiivsemalt võimalikult paljusid aidata ja kuidas ka laiemalt heategevusse suhtuda.

Controller Martin

Jou kratt ä!
Vaatasin, et sul novembris ja detsembris päris head kuud olnud, tubli töö!
Novembris tuli kokku 51 969€ ja uuele ringile läks 46 375€
Detsembris tuli 11 689€ ja uuele ringile läks 7 000€.

Mis alaga tegeled, et sellised numbrid detsembris koju tõid? IT? Novembris vist tegid flippi eks?
Ja kui ma nüüd õigesti arvutan, siis Novembris raiskasid ära ca 5,5 k€ ja detsembris 4,7 k€?
Kas käisid mingeid lõunamaa linde paitamas või tellisid järgmiseks kümneks aastaks tatra ära?:D

Meil siin ministeeriumis veel paar töökohta ka vaba kui sa peaks uusi väljakutseid otsima 😉

Cheers
Martin 😉

rahakratt

Ajõu, ää!
Tore näha, et silma peal hoiad, Martin. Üldiselt ega sa siin väga oodatud ei ole oma parteiga, kui sa juba varem aru pole saanud (nt selle loo pealkirjast… https://rahakratt.rahajutud.ee/katk-ekre-kodulaen-gonorroa-kaelanahk-jope-luku-vahel/), aga mis teha – proovin uuel aastal rohkem tolerast olla.
Novembris oli see flipp, jaa. See andis hea nitro aasta lõppu. Aga täiesti õigesti arvutad muus osas ka.
Suuremad kulud on seetõttu, et mul on kolhoosi numbrid siin sees. Ma ei näe põhjust neid mitte näidata, kuna mul on ühemehe kolhoos ja vahet pole, kas kulu teen eraisikuna või firmana ju. Püüan ikka kõik oma sendid ette näidata, et motiveerida rahvast kolhoosidega pusima. Ja osad asjad ostan kolhoosi alt sisse, ei suuda ega viitsi kõike ise teha. Seetõttu kasvab kulu, AGA kasvab ka tulu. Muidu poleks ka neid suuri tulusid. Ehk siis see on see hind, mida tuleb maksta, et tellimused sisse võtta, klots kontole saada ja siis osa ära anda, et keegi töö ära teeks. Niiet, suured kulud jätkuvad, sest see on ainus tee ilma hulluks minemata ja iseend surnuks töötamata tululihas erektsiooni ajada.

Controller Martin

Jõu-jõu, mina jälle!

Mulle jäi tõesti esmapilgul silma see tululihase tugev erektsioon, seda on üle linna meie peahoone kõrgesse kabinetti näha. Seetõttu ma siia kontrollima sattusingi. Ma ise ka mõned ideed outsourcin vahel, näiteks oma isalt.

Seniks aga hoia kõva!
M.

Henri

Tubli mees, oled kõva eeskuju paljudele!
Kui see just ametisaladus pole, siis mis positsioonidel palgatööd sa krati kõrvalt teinud oled nendel aastatel?

rahakratt

Peamiselt ikka müük ja parseldamine, kus saad ise enda sissetulekut kasvatada.

30
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top