Rahakratt 5! Viis aastat ja veerand miljonit eurot hiljem. Lisaks sünna puhul Soni kõrvaklappide kingiloos!

Kui tohib, siis alustan oma sünnipäeva iseendale Heli Läätse surematu hiti “Tsirkus” laulmisega (kõik võite kodudes kaasa ümiseda ja hommikuse tatrapudru sisse minu auks ühe küünla torgata):

Aastad mööduvad, tuuled pöörduvad
tsirkus ometi jääb.
Lastest, vaaridest, armund paaridest
tsirkus mööda ei läe.
Meis kõigis on kübeke klouni,
ka siis kui seda ei näe…
Aastad mööduvad, tuuled pöörduvad,
tsirkus alati jääb!

Viis aastat olen ma teile siin juba seda finantsklounaadi teinud. Ja kõige suurem nali on see, et kui teie jaoks möödus see aeg niisama kaasa irvitades, siis mina olen selle ajaga veerand milksi omale eri vormis taskutesse toppinud. Kelle kulul nüüd nali on, ah?

Vanade aegade mälestuseks näitan teile korra üht oma esimest rahatabelit, mida 2015. tegema hakkasin. Käisin “heldimusega” tegelikult mitmed vanad postitused üle ja ainus positiivne asi, mida märkasin, on see, et õnneks olen vähemalt kirjutamises kõvasti edasi arenenud…

Käsi püsti, kes Heimlich´it oskab, mul jäid mälestused kurku kinni

Eriti kõva on muidugi see, et esimestes tabelites on kulude all eraldi peo lahter. Praegu ei meenugi, mis reiv selle 70 kulli eest tehtud sai, aga ju ta pudelit Pisang Amboni ja taksosõitu Venusesse sisaldas ilmselt. Koju tuli tavaliselt jalgsi minna, aga seda enam keegi ei näinud, õnneks. Jumal tänatud, et ma kaugel Sakus või muus sarnases vaeste provintsis ei elanud.

Tegin tabeli pildi märkmikust fotokaga, kuna 2015. aastal ei olnud veel arvuteid ega excelit ja asju tuli käsitsi teha

Nagu näha, siis viis aastat tagasi tõstsin kõrvale meeletud 200 eurtsi. Summana väike, aga protsendina ju tegelikult lausa 2kend prossa. Aga kõige suurem väärtus oli tol hallil ajal siiski meelelaadi muudatus. Sellest eelneval kuul oli peo rea peal tõenäoliselt 270 eurtsi. Nii see kõik algas ning fast forward ja olemegi jõudnud tänasesse päeva: Rahakratt on viiene!

See sama mees, kes 5 aastat tagasi 70 euriseid reive tegi, on nüüd hoolega kinnisvara ostnud ja ostmas, teeb showsid ja Finantsfighte, astub üles reklaamides ja festivalidel, teeb heategevust, annab intekaid ja lämiseb podcastides, loob järeltulijaid (tänaseks on mulle kirjutanud kindlasti vähemalt 50 inimest, kes on sama rida aja hakanud ja ega kõik, kes motti saavad, mulle ei kirjuta ju) ja mida kõike veel. Ma ei tunne ennast ise ka ära.

Jutt, et inimesel on vaja enda muutmiseks aastaid, ei ole küll õige. Ma võin seda enda näitel kinnitada. Piisab ühest päevast, et asju teisiti tegema hakata. Ja siis teed homme ka ja nii lähebki. Elu muutmiseks piisab 24 tunnist. Isegi, kui vahepeal vagunist välja kukud, siis see ei ole automaatselt läbikukkumine. Vastupidi, see on samuti osa teekonnast nagu räägib spetsiaalselt sellele teemale pühendatud Ryan Holiday raamat The Obstacle Is the Way. Tungivalt soovitan lugeda ning eriti just minusugustel, kes tahtejõudu treenivad. Veel pole hilja jõuluvanale kirjutada ja seda raamatut küsida!

Tänases postituses on veidi eriline see, et ma ei hakka teile oma tavapäraseid senditabeleid näitama. Esiteks on mul väike juubel ikkagi ja teiseks juba ühe Eesti börsiettevõtte kulul päris esinduslik kogus rõõmurohtu sees.

See on nii ütlemata tore, kuidas Rain Lõhmus mulle just siin augusti lõpus täiesti arvestatava sünnipäevapeo korraldas ning tema enda kulul ka veel. Okei, külaliste nimekiri oli kohati veidi mööda, sest ma ei tundnud seal mitte kedagi, aga olen siiski tänulik ja kingitud hobuse suhu ei vaadata ja blaa-blaa-blaa. Ega mul ei olekski olnud aega kellegagi rääkida, sest toit oli tasuta ja mu aeg läks kodus kilega vooderdatud jope ja pükste taskutesse toidu toppimisele.

Paremalt vasakule: Rain, mina ja mingi korstnapühkija

Pean ütlema, et seda oli küll veidi südantmurdev vaadata, kuidas Rain just minu eetris oleku ajal pea ära keeras. Aga sain aru, et ega teda liiga palju selle uue Elhavee reklaamvideo sisu osas ei briifitud ja võis olla väikestviisi üllatus, et minusugune ivanoravalikult öeldes paraskiinvestorite ning ühiskonna põhjakihi saadik pildile ujus.

Surp-fucking-rise, pangaonu!

Mis aga nüüd edasi saama hakkab ja kas peale viite aastat on mul siin enam midagi uut rääkida?

Sellele küsimusele peate suures osas siiski teie vastama. Kui kasvõi üks tont siin veel käia viitsib ja kasu saab, siis lükkan seda vankrit edasi ja näitan, kuhu keskmine trollisõitja välja järgmise viie aastaga välja jõuda võib.

Ütle veel, et ei ma ei ole finfluencer

Eks mõtteid jagub, mida oma eluga edasi teha ja mida blogiga edasi teha. Tundes ennast, siis vanu trikke ma liiga palju korrata ei taha ja igal aastal püüan midagi uut välja mõelda. Finantsfight näiteks ei hakka olema nüüd regulaarne sündmus nagu rikastel igal jõulul duši all käimine. Korra-kaks võib sellist asja teha ja edasi tuleb uut trendi looma minna.

Alati on ju see hirm ka, et äkki järgmine kord ei tule sama trikk enam nii hästi välja. Näiteks faidile plaanisime lasta 150 inimest. Nõudlus läks aga suureks ja saime 50 tooli juurde tõsta. Nüüd on umbes 197 piletit müüdud ja 3tk saab veel homseni keegi ligi võtta, kes väga pika vinnaga on. See kõik on tehtud taaskord 0 eurose reklaamikuluga.

[gratify_product id=”5eb20568-69cd-4a54-9388-345a6b27d2d0″ price_display=”inline”]

Hoogu maha ma siiski võtta ei plaani. Praegu on täpselt see hetk, kus pall on korralikult veerema läinud ja oma suure juubeli eel tulin ma isegi töölt ära. Seda ikka selleks, et rohkem aega tähistamiseks jääks. Käesoleva reaalelulise eksperimendi võib tegelikult juba täna kordaläinuks lugeda, sest suutsin näidata, et viie aastaga on võimalik palgatöötajal oma rahadega sedasi kabetada, et need edaspidi su kulusid katma hakkavad.

Järgmine samm on see, et järgneva 5 aastaga pean ma vähemalt milli märgi maha murdma, sest mul on päris palju soove tujutahvlil. Eesmärgid peavad suured olema, teate ju küll, sest isegi poolepeale jõudes oled sa nendest ees, kes vähemat sihivad.

Muuseas, kõikide vahel, kes selle loo alla kommentaaridesse või instasse vms oma kõige julgemad järgmiste aastate eesmärgi kirjutavad, loosin välja ehtsad Soni kõrvaklapid! Täpse mudeli pilt on postituse lõpus.

Kuna postituse avanguks kasutasin Eesti tšiki laulusõnu, siis loo lõpetuseks valisin Heli Läätse Ameerika ametivenna, ühe suure mõtleja ja visionäri Britney Spearsi surematud laulusõnad:

You better work, bitch“.

Paneme edasi!

PS. Kui sulle meeldib see jauramine, mis siin blogis käib ja soovid samuti minusuguseks bojaariks hakata, siis alusta ühisrahastuses minu soovituskoodidega SIIN LINGIL ja me saame mõlemad lisapappi. Ja muidugi tule jälgi kadedusega mu kröösuse elu Instas ja Fesaris!

Soni kõrvaklapid
Jälgi
Teata mind
guest
40 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Financefreedom.eu

Aii, ma just otsisingi uusi Soni kõrvaklappe, võtaks hea meelega loosist osa!

rahakratt

Mis sul vanadega juhtus?

Kristjan

Plaan on selline, et võlad on makstud, aasta alguses tahaks kodu ka ära osta, seejärel hakkaks uue hooga investeerima. Palgatöö palgast paneks iga kuu 500€ Eesti dividendiaktsiatesse ja ettevõttest enam endale palka ei maksaks, selle 500€ investeeriks väljamaa kasvuaktsiatesse. 10 aasta pärast liituks Toskaanas.

rahakratt

Võgadega tasub tegeleda, jaa. Eriti ühes suunas… nagu Enn Veskimägi ütles: “Mäletan, kes mulle võlgu on, aga kellele mina võlksi olen, vot see ei meenu”. Hea plaan sul!
Lähen ise veidi varem ja hakkan lauda katma.

Rullikas

Taipoks kui lõpetad blogimise!!!

Üsna nõmekonn käitumine oleks. Enda tahtejõu kasvatamine on tulnud just tänu sellele, et võtad ykshaaval blogid ette ja loed algusest peale.

rahakratt

Selle blogi päästis praegu väljend “nõmekonn”. Sellist imeasja pole enne kuulnud ja kui mind siin sedasi vastu harite, siis jätkame!

Andres

Peale peo on viis aastat tagasi päris palju nutsu ka XXX peale läinud. Kas selle raha eest sai siis veel ka käega kasutavat teenust või olid ainult videod-ajakirjad?

rahakratt

Selle raha eest rentisin pikksilma 😉

Roland

Eesmärgid, minna USAsse raamatuid müüma jr suvi ja siis korter osta ja see üürile panna. Samuti plaanis ligeda 2 raamatut kuus. Samal ajal hoiaks enda kulud madalad, elab ühikas, sööb tatraputru ja liikleb vaid rattaga!

rahakratt

Vat see on kaval, et loed iga kuu 2 raamatut ja siis lähed müüd need USAs ullikestele maha. Võiks okidokit või osta.ee ka sulle soovitada, aga see oleks liiga lihtne. Jõudu!

Financefreedom.eu

Roosna-Allikule plaanid siis korteri osta jah?
Ma pigem mingit suurt summat sealt USA raamatumüügist ei loodaks.

rahakratt

Sada prossa beti ise ka sellele ei paneks. Kindlasti on edulugusid, aga ilmselt palju on ka neid õnnetuid, kes seal läbi ei löö.
https://ekspress.delfi.ee/kuum/elu-raskeim-suvi-eesti-noorte-raamatumuujate-vintsutused-usas?id=90498589

Financefreedom.eu

@Rahakratt Tagasilöökideks peab valmis olema.
Kurb, aga tõsi.

Priit

Võtsin just omale eesmärgiks sinu hetkel mulle teadaolevad eesmärgid duubeldada ja max sama aja sees 🙂

See eelmine lause küll võib kõlada veits ülbelt aga tegelikult pole grammigi. Teadagi ju et eesmärgid peavad olema sellised, mis omalgi veits jahedaks võtavad, muidu pole need päris õiged ja mõtet nende pärast tõmmelda.

rahakratt

Miks sa Meelis Laoga kaks pilti teha tahad, ma ei mõista.

Martin

Võib ju eesmärgiks võtta, et Meelis Lao tahab sinuga pilti teha.

rahakratt
Priit

Eks igaühel omad veidrused… aga ma arvan, et teise tahab tema ise minuga teha…

rahakratt

Aa, siis on muidugi kahte vaja 😀 kummalegi üks pilt ju. Sry, et ma nii aeglane täna.

RahaGuru

Mis siin ikka, 2021a. lõpuks vähemalt 1 üürikinnisvara, Balti Börsil 20 000 EUR tiirlemas, USA aktsiates 20 000 EUR!

rahakratt

Mida siin kohalikult turult 20k eest võtaksid praegu?

Mike

Tahaks 5nda korteri juba otse kolhoosi alt osta (kui pangatädi laenu annab). Ühe korterilaenu tagasi maksta ja kolhoosi alla nihutada. Funderi diplomaadi võiks ka ajada 250K peale.
Itaaliasse ja USAsse ei kipu, eestis on väga hea.
USA sündmuste valguses peab olema ikka teraspallidega tüüp, kes lähiajal vabatahtlikult oma nina sinna pistab ja ukselt uksele koputama kipub. Samas ka adrekas, kas saad tina, koroona või “black lives matter” pesapalli kurikaga.

rahakratt

4 on sul eraisikuna? Kuidas nii suur number ja miks eraisikuna?
USA osas ma arvan sama, aga mine hullu tea, äkki praegu ongi konkurents väiksem ja mingi üks Eesti hull rauast tikritega võtab seal iisilt kogu turu endale üldsegi.

Tiiu

Tagasi tööle. Tõmmata me imeline toode korralikult käima ja turule, siis exit ja miljonid panka. Mulle meeldib tõusta kl 11, rahulikult lugeda ja olla päästeingel hea auto ja pea piiramatute rahaliste vahenditega. Chillida ratsavõistlustel ja ringraja ääres, käia riides nagu oleksin nähtamatu ja eikeegi ning samas kui on häda…olen mina see kunn kes kõigi probleemid lahendab 🙂 Naisena tahan keskkonda, mis mulle sobib, teha valikuid, mis viivad kõige nauditavama tulemuseni. Samas on tõsi ka see, et konkreetne eesmärk viib konkreetse tulemuseni.

rahakratt

Sa oled nagu mina, aga naine, ma vaatan. Ja eriti hästi maitseb see kröösuse elu siis, kui sul on variant ka midagi muud teha või tõesti kasvõi palgatööl vahepeal olla jälle. St see krüüsuse staatus ei tohiks ainus ja püha eesmärk olla.

Mike

2 tükki erakas, kuna kodulaenud peal. 2 tükki on juba kolhoosi nihverdatud. Kunagi kui sai alustatud, siis ei olnud nii palju oidu peas, et kohe kolhoosiga paugutama hakata. Nüüd siis vaikselt kandin erast ära.
USA kohta võib sul õigus olla. Julge hundi rind ikka haavleid täis.
LHV reklaami kohta niipalju, et nendest sadadest tuhandetest tugrikutest, mis huugama pandi oleks võinud midagi paremat valmis vorpida, näiteks järgmine klassika:
https://m.youtube.com/watch?v=lxNZZ7BA2H0
Isegi null eurtsiga tehtud Decora reklaamid võtavad suu vaikselt võdisema.
Loodan, et said vähemalt hea rasvase tseki selle enneolematu šedõõvri eest. Uue korteri sissemaks nagu maast leitud.
Thumbs up.

rahakratt

Ma lähen ka küsima, kas saan teise koduvõla endale juurde. Mine hullu tea…
PS. Tšekk oli piisavalt raske, et seda Rainiga kahevahel koju tassida.

Madis Müür

Kena töö ja õnnitlused! Tore näha, et teenistuse tõusunurk raugemas pole ja ikka nuputad kuidas mitmekordistada seise. Pane samamoodi edasi!

Ise tahaks 5 aasta pärast nii laetud olla nagu see Savikale laenu andnud ärikas: “Kui inimene mult 200k laenu küsib, mis ma ütlen mul ei ole või?”

Põhimõtteliselt siis 5m netoväärtus nädalas 10-30h ajakuluga, et pere, sõprade, hobidele, endale huvitavatele projektidele ja väljakutsetele nii aega kui pappi kuhjaga jätkuks. Tervis ja kehakaal võiks ka samas kohas olla kus praegu, äkki saab ka 6paki lõpuks välja (ja mitte Sakut Grossi poe kõrval!)

Madis Müür

Või siis sellise teenistusega nagu üks härra kasiinost: “Krt Ants võitis 400k eelmine nädal, ma pean pool aastat sellise summa nimel tööd tegema!”

rahakratt

???

rahakratt

Tänan!
Ma ise vaatan, et väärtuse tõstmine nii raske ei olegi, pigem on keeruline likviidne olla samal ajal. Poes arvet ikka korteri või ampleri tokeniga ei maksa, kahjuks. Ja ma proovin juba praegu seda, et nädalas liiga palju üle 24h tööd ei teeks.

Tulevane kesklinna ärikas

Kuule, ma siin selline salalugeja. Mina tahaks hoopis, et sa kirjutaks kokkuvõtva postituse sellest, kuidas kolhoos alustada ja kuidas see enda jaoks kõige kasulikumalt tööle panna. Võtan praegu kodulaenuga korteri – elaks selles alguses ise sees, aga kui paari aasta pärast üks eriti magus projekt valmis saaks, võtaks sinna kohe mitu tükki lumehelbekestele kõrge hinnaga maha üürida (tead küll, sellised patsi ja jalgrattaga, kes joovad 5-euriseid kohvisid ja vegään silt võib igal asjal 2x hinda tõsta. noh siis pakuks vegään kortereid kah).

rahakratt

Kuskil mul oli mingi kirjatükk sellest. Pole silma jäänud?

Tulevane kesklinna ärikas

Kuule, otsisin ka google kaudu, aga ei leidnud. Kas oskad õigesse ajavahemikku suunata, et seda leida?

rahakratt

Mina ka googlest ei leidnud, aga eks see on see kahe mehe startapi värk seal. Pole hullu, küll nad ka kunagi lendu tõusevad.
Seekord pidin veel kasutama vana head AltaVistat ja siin ta on: https://rahakratt.rahajutud.ee/nii-sundis-pohjamaade-suurim-finantskolhoos/

trackback

[…] tuli ja ma ei oskanud midagi sellega peale hakata.Öeldakse, et inimesed päevapealt ei muutu, rahakratti blogist lugesin inpireerivat teksti, et kui inimene tahab, siis muutub ta kasvõi 24 tunniga. Ma nõustun, […]

Nuuskmõmmik

hetkene plaan empsi ja issi juures elada 30 eluaastani(10a veel minna), free elamine.
Tööl 10a pilpaks ennast tõmmata ja kõik nutsu ära investeerida. 30selt finantsvabadus

rahakratt

On seal veel ruumi?

trackback

[…] on palju hullem, siis vähem motti käsile võtta. Rahakrati viie aasta kokkuvõte suve lõpul (link) motiveeriski endalgi midagi sarnast kirjutama. Tal siis viie aastaga netoväärtus nullist juba […]

Aga

Mina proovin edasi leida kõige südamelähedasemat probleemi, mida lahendada.

40
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top