Vaikimine hõbe, investeerimine… kuld?

Ma olen olnud pigem sellise seisukohaga, et kuld on raha parkimine. On ju? Divisente ei saa, intressi ei saa, kodus hoida ei saa või kui hoiad, siis peab alati endast rikkamaid sõpru külla kutsuma nagu Vijay.

See paljaste igemete ja hõbedase tabalukuga poiss siin üleval on Vijay Mallya, rahaboss, kes tuleb otse Siberist Indiast ja kelle tšiken tikka masala libiseb Londoni ühisdrenaaži läbi kullast poti. Kes minu moodi sõprade/tuttavate Netflixi lüpsab, siis soovitan vaadata 3-osalist sarja Bad Boy Billionaires. Päris hea vaatamine eesmärkide märkmiku täitmise kõrvale!

Ma olen ka Indias käinud, aga kahjuks selle vennaga kokku ei põrganud. Kingfisherit mekkisin aga vägai isukalt ehk siis olen ka natuke nagu tema kuldset pellerit ühisrahastanud. Veidi uhke tunne on rinnus küll!

Aga proovides nüüd ekskrementsiaalsetest küsimustest eemale liikuda, siis tänane teema on kuld.

Seni on mu varade nimekirjas üks kilone hõbemünt. See oli auhind ühe mu kirjutatud loo eest, kus kitusin, et üks Wise poiss elab ikka veel emaga ja mitte nagu normaalselt mingi milfi mõttes emaga, vaid ongi kohe päris oma bioloogilise empsiga. Ma ei tea… ma olen palju vaesem, aga isegi mina ei ela enam oma emaga koos. Kuigi jah, tehniliselt võttes olen ma miljoka staatusele palju lähemal kui Wise mehed ja seetõttu võin end edukamaks pidada, aga okei.

See on minu hõbemünt ja see on päriselt ka väga suur

Nüüd on aeg teha järgmine samm ja võtta ligi veidi kulda. Sest mis ma olen nagu mingi Heiki “Igavene hõbe” Nabi teie meelest, et kullani ei ulatu?

Ma ei ütleks, et ma väga mures oleksin siin erinevaid vabaduste eest seisjaid vaadates oleksin või riigipööret vms kardaksin, aga väike kang kulub ju alati marjaks ära. Eriti olukorras, kus kuld polegi enam ainult kangidena saadaval…

Mu järgmiseks lükkeks investeerimismaastikul sai hoopis digikulla valdkond. Kuna öeldakse, siis rikastumine ei käi mitte kulda kaevates, vaid labidaid müües, siis ma läksingi seda teed, et panin väikese nutsaka prooviks digikulla ja -labidate ärisse.

Jah, ma tean – ma olin ka alguses nagu what the sh*t, aga tule kuula mind õues (hear me out, kui tõlkest aru ei saanud).

Nagu mu essa reaktsioon Auforti poistega digikullast rääkides oli reaalselt, et mida hekki nagu haljastajad ütlevad. Sama hästi võiksin mina panna mingile lehele üles autode pildid ja öelda, et mul on nüüd digiteslade pood. Kanna raha ja panen ühe auto pildi alla sinu nime, ausalt!

Kui soovid ka digiteslat, siis tee mulle 69k kanne ja panen sullegi ühe tesla siia laadima

Tuleb aga välja, et digikuld on siiski olemas ja see on tagatud päris kullaga. NB! Minu digiautode pood on siiski veel alles natuke piloodi staadiumis ja hetkel müüdavad digiautod on ainult digitaalsed.

Kuigi ma räägin viimasel ajal vist söögi alla ja peale, et mul absull vaba raha ei ole (õnneks raha nappuse tõttu ma söön viimasel ajal harva ja seetõttu väga tihti seda rääkida ei saa…), siis jõhkralt kipitab, et saaks mingid kiired kulud Rahakrati Rantšo juures ära tehtud ja jälle käbe investeerima hakata. Ma olengi veidi oma mõtlemist püüdnud ohjata, et tegelt on rantšos kõik hästi ja olemas ja midagi elutähtsat seal teha vaja pole. Uuendada ja paremaks teha? Jah, seda on kõvasti. Aga ka praegune olukord on iseenda jaoks päris hubane ning kannatab rahulikult (soojalt ajal) airbnb kaudu veidi lisagi lüpsta. Üks suurem projekt mul seal veel kestab kulude mõttes, aga vaimselt olen jälle investeerimise juures.

“Et.. eeäää… kas keegi mingit ipot plaanib muidu kuskil..?

Oktoobri ostunimekiri jääb (ilmselt) nüüd selliseks:

Arco ipo

Enefiti ipo

Ärilaen

… ja digikulla firma osalus.

What?

Jah, tegin mingid nõrgad asjad omal jälle vedelaks (tsau, tallinna sadam), et neid vähe käredamalt kasvatada proovida. Ei, mu sammas ei läinud siia… Aga läks üks miinimum tonn ja olen nüüd uhke eee… kullabaidi omanik? Netikaevanduse omanik? Ma ei tea ise ka, mis see õige väljend praegu on, aga ma räägin Aufortist.

Oktoobri lõpuni on aega oma süst sisse panna ja hetkel on üle 100k kokku kühveldatud. Ma ei ole veel kindel, kas ma digikulda ka ostma hakkan, aga see firma tundub küll selline natuke nagu järgmine Change olevat, et kas kõik lendab to the moon või toimub suurem kolakas, sest mõistetakse, et kuu ise ei valgustagi, vaid peegeldab lihtsalt päikest… no eks näis. Tonni eest kaasa sõita on mulle talutav ja põnev peab ka olema.

Minu upside, et teile sellest kirjutada? Eks ikka vana hea ahv-filiate värk, et mul on oma kood, millelt ma saan väikse nutsu, kui te seda kasutate. LINK ON SIIN. Kui sul on plaan mingi digikang ostukorvi lisada, siis kasutage linki, eks, aitäh, tsau, namaste.

Jälgi
Teata mind
guest
21 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Peeter

Unustasid pealkirja lisada Sisuturundus märke ja, et tegemist on makstud reklaamiga 🙂

rahakratt

Uh, kui ma peaks iga loo juurde kirjutama sellise märke, kus ma mingit firmat või investeerimisvõimalust mainin. Ja igal oma karaokel pean introks siis Elhavee hümni laulma, kuna käin nende pusaga ringi. Keeruliseks läheks elu.
Auforti info saadeti mulle tegelikult nende eelmises rahatõstmise ringis, aga siis tundus toores teema, et peale hüpata. Kuna seekord sain jälle info ja track record on soliidsem, siis pakkus huvi ja tegin otsuse plekk sisse panna. Sellistest võimalustest kirjutamisega saan jagada seda infot, mis muidu eriti ei liigu.
Aga ei, muidugi, ma võin edaspidi kirjutada ainult siis, kui Tallinna Vett ostan.

ViiljarB

Lahe, maarjamaa oma “BItcoin”.

rahakratt

Jah ja vaata, kui kavalad. Aufort nimi on eespool kui bitcoin. Vähemalt kunagi telefonikataloogides oleks olnud. Mehed ikka mõtlevad!

I

See sõltlase teema on ikka accurate küll 😀 Ostsin ise just endale jumala tühja korteri ja ainsad ideed peas keerlevad selle ümber kuidas võimalikult kiirelt sisustada korter ja ka samal ajal maksimaalselt investeerida. AGA see paneb aju ikka intensiivselt tööle, et kuidas kõiki ettevõtmisi paremini tööle panna ja rohkem vaba raha hustlida sest mõte sellest, et pool aastat ei investeeri tundub kohe täitsa hirmus! Ja peab ütlema, et sina oled ka süüdi selles mõttelaadis, et kogu aeg tuleb teha samme parema tuleviku jaoks ning see on igal juhul külge jäänud ja hästi mõjunud 😀 Aitäh sulle!

rahakratt

Noo tühjad korterid saab ju fb marketplace kaudu jumala soodsalt sisustada. Ma olen sealt oma rantšosse isegi tasuta paar asja saanud. Viisakusest viisin muidugi midagi magusat või väikse õlunaadi vastu, aga see nüüd mõni kulu siis.
Tänan ise!

Nimi

🙂 tekib tunne ikka kohe nagu loeks Buratino jutte Šveiki ainetel.

Aga see selleks, kas oleksid nõus meid nati harima ka selle otsuse tagamaadest. Ala miks just noname eesit poiste vahendus firma aga mitte mõni laialt usaldatav e-kulla kaubitseja?

rahakratt

Kuidas saab investeerida mõnda laialt usaldatavasse e-kulla kaubitsejasse? Ja ma vaatan, kuidas noname eesti posid tegid bolti ja veriffi ja pipedrive jne ja tahaks ka mõnda sellist enda portfelli. Kuidas see juhtub, kui noname eesti poiste firmadesse panna ei riski?

rahakratt
Nimi

Loll pea on ikka ihule nuhtluseks.
Jah nüüd sain aru et sa ei ostnud tonni eest kulda vaid ostsid terve kaevanduse.

rahakratt

Nonäed, sust võib veel asja saada.

K*

Tore vahepeal ka veidi tihemini siin sinu postitusi näha 😀
Ma hiljuti kuulsin kusjuures äripäevas sellest teemast ka, äkki Kanter rääkis, et tal selles firmas osalus vms, ei mäletagi, aga tol hetkel ei hakanud nii väga süvenema. Igatahes tänud, et aeg-ajal selliseid võimalusi siin ka reklaamid 🙂 Mõtlesin isegi, et panustaks sellesse, aga hetkel ei raatsi raha sinna kinni panna, hoian vist pigem Hepsorisse panekuks seda.

rahakratt

Oligi Kanter, just: https://www.aripaev.ee/uudised/2021/10/17/olumpiavoitja-gerd-kanter-investeerib-digikulda-ja-kinnisvarasse
Mul on seal endal ka siuke bettimise money. Aga alguses sain kohe pahandada, et loo kirjutasin. Kui ma neid kirjatükke ei teeks, siis loeksitegi lihtsalt kuu kokkuvõtteid ja pragaksite, et igav on. Võta nüüd kinni, kuidas teid rahuldada…

K*

Esiteks ma arvan, et rahuldamise teema jääb igaühe enda kanda ja piisab kui sa lihtsalt meie meele järele oled xD
Selle pragamise osas vist sedasi, et me pragaks hoopis rohkem kui sa teeks reklaami asjale, millele ise kätt sisse ei pane. Kui sa seda teeks, siis oleks kehv mekk juures. Seni kuni jagad võimalusi, mida ise kaalud ja kasutad, on väga cool.
Kas sa ikka veel teed USA jne tehinguid LHV kaudu või ikka juba IB-sse kolinud lõpuks?

rahakratt

Usa kohta on mul ka peatselt üks uudis. Mul on see ipode eksperiment ikka plaanis ja tõukan seda vaikselt edasi. Ehk saab novembris lippama.
https://rahakratt.rahajutud.ee/alustan-uhe-15-000e-eksperimendiga-ja-muun-oma-peamiselt-usa-portfelli-vedelaks-aga-miks/
Aga soovituste osas ma jagan vaid seda, mida ise näppida julgen. Sellepärast olen ka mitmed asjad ära öelnud, kuna üsna müsrgist kraami proovitakse lauale sokutada. Te ei usuks…

Liina

Tere!
Mul oli jubedalt vaba aega ja lugesin kõik su loba läbi, hakkasin investoriks ja tegin käe valgeks LHV-ga, mis kohe peale seda tõusma hakkas. Enefitiga sain veel rikkamaks ja nüüd lootsin, et soovitad ka Viršit, aga võta näpust!? Mis nende ipol siis viga on?

rahakratt

Ma ei tea, ma ei ole jõudnud lugeda. Kuidagi veider tundub mingisse Läti/Leedu bensukasse investeerida rohepöörde valguses vms.

Kelli

Investeerisin ise ka esimeses rahastus voorus, ning olen algusest peale 7 a juba Auforti arengut kôrvalt nàinud. Tàna enam ei saa kindlasti öelda poistele noname- toimumas midagi esmaklassilist!

rahakratt

Kuidas oma investeeringu kasvu/tulusust hindaksid?

Kollane tibu

Mis arvad Motley fooli stock advisorist? Oled kasutanud? Kuidas tundub?
(https://www.researchgate.net/publication/321057021_Evaluating_the_performance_of_the_Motley_Fool%27s_Stock_Advisor)

Mis on olnud ja mida soovitaksid sina alustajale, rikastumise 1-2-3 kas alustada kinnisvarast,aktsiatest, laenudest?

rahakratt

Ei ole kasutanud. Soovitan alustajale minna blogi algusesse – sellepärast ma olengi 6a kirjutanud, et te lugeda saaksite ja ma ei peaks enam ükshaaval vastama nendele küsimustele 😀
Kui rahhi jagub, siis alusta kõigega korraga! Päriselt.

21
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top