3 aastat ja 6 kuud: pilguheit varasalve – veebruarikuu

Tuti-pluti, rahahimurad!

Jõudis keegi üldse märgata ka, kuidas veebruar mööda tuhises? Ma praegu toksin siin kokkuvõtet, trükin kahe näpuga nagu see su vanaema sõbranna, kes raamatukogus töötab ja mõtlen, et mida hekki veebruaris juhtus… ja ei meenugi midagi. Nagu ilmselt su sellel samal vanaema sõbrannal.

No üks siuke võibolla olulisem elumuutus oli see, et korjasin trenni tegemise üles. Korduva eduga olen mingeid rauast junne ikka vahel kuskil üles tõstnud, aga eks see loorberitele pikutama jäämine on kiire tulema, kui esimene varakevadine lihasemugul käsivarrel paistma hakkab. Kirjutasin lausa eraldi loo, kuidas minust tulevikus proteiinišeik (ehk lihaseline saudi-araabia valitseja) saab. Lugu on siin: https://rahakratt.rahajutud.ee/kuidas-ma-euraasia-odavaimas-joukas-omale-suveks-16-paki-saan-ja-ott-kiivika-lugema-oppima-motiveerisin/

Esimesel korral läksin natsa valesse kohta

Paar korda hiilisin oma uude lumehelbekese lõksu veebruaris, et vaadata, kuidas ehitustööd edenevad. Jälle vana hea trikk, et kortsus kulmu, kiire sammu ja suvalises paberirulliga kaenla all tuleb objektile lennata. Kõik tunked tõmbavad ilusti kahte lehte laiali, sest tõenäoliselt on mingi super oluline võll platsis ja keegi ei viitsi ette jääda, et koosat enda kraesse saada.

Korter edeneb jõudsalt. Varsti saab hakata juba vetsupaberi värvi valima, sest ega lumehelbeke niisama mingi ruutudeks lõigatud ajalehepaberiga ei lepi. Ideaalne varian oleks leida need vanakooli udukad näiteks ponide piltidega. See võtaks lumehelbekesel kindlalt reied kihelema ja avaks kiirelt rahakoti rauad ettemaksu jaoks.

True story: kui sa teed number kahte kell 23:59 ja tuled vetsust välja kell 00:02, siis on see same s*it, different day

Aga nüüd käbe intro kallale, muidu kisub liiga vulgaarseks siin:

Iga kuu alguses avaldan eelmise kuu kokkuvõtte Rahakrati edusammudest. Märtsi alguses teen ülevaate veebruari kohta – näitan ära täpselt selle summa, mis kontole tuli ja mis põhjustel teda kuu lõpus seal enam alles ei ole.

Rahakrati põhiline toimetamine käib:

www.nasdaqbaltic.com Balti aktsiad (TAS1T, TVEAT, TAL1T, TKM1T, LHV1T, SAB1L): kuu alguse seisuga 10078.43 eurot;

www.mintos.com Mintose ühisvõlgade platvormil: kuu alguse seisuga 17595.23 eurot;

www.twino.eu Twino sotsiaalvõlgade keskkonnas: kuu alguse seisuga 0 eurot, sest pean panema rahhi korteritesse ja salaja panin omal Envestio ka käima;

www.viainvest.com Viainvest ühisrahastuses: kuu alguse seisuga 4822.68 eurot;

www.envestio.com Envestio sotsiaalrahastuses: kuu alguse seisuga 350 eurot;

www.estateguru.co ühisrahastatavas kinnisvaras Estategurus: kuu alguse seisuga 4332.82 eurot;

www.crowdestate.eu Crowdestate sotsiaalkinnisvaraportaalis: kuu alguse seisuga 5020.82 eurot;

Elhavee Kasvukonto ja Eesti fondid (NHCBHFFT, SPYW, XCHA, IVV, QQQ): kuu alguse seisuga 2760.67 eurot;

Laenud ettevõtetele: kuu alguse seisuga 14816.5  eurot;

Laenud eraisikutele: kuu alguse seisuga 1869.64 eurot;

Funderbeami kaudu osalused idumajanduses: 2677.4 eurot;

Korter nr 2. alla pandud plegens: 4625.27 eurot;

Avarii- ja investeerimisvõimaluste konto ca 6492.71 eurot.

Kokku on Rahakrati kõikide kontode, hoiupõrsa ja investeeringute väärtus ca 77666.42, lisaks osalus väikefirmas, mis tekitab paarile inimesele higivaba üüritulu.

Tähtis ja keeruline finantsgraafik

Ja kurikuulus Coinbase, kus mu virtuaalraha väärtus kõigub nagu lekkiva põhjaga kalapaat Kaspia mere lainetel. Hetkel on see 31 euro juures ja plussis ei ole mina oma ostuga veel kunagi olnud selle paari kuu jooksul. 3sotti läks sisse kunagi… On nagu on, noh.

Ükski Rahakrati otsus ei ole soovitusliku iseloomuga, ei Raivo Heina (sest tema on kõige rohkem Rahakrati näoga, kui mul peaks pilti blogisse vaja olema) ega Finantsinspektsiooni poolt heakskiidetud ning ei kutsu kedagi enda järgi joonduma. Kui sa saad siit inspiratsiooni või mõtteid, siis virtuaalne kõrge viis sulle! Alati võid ka enda mõtteid siin Rahakratiga jagada.

Oma finantse hakkasin tõsisemalt jälgima alles 2015.a. kevadel. Mitu kuud tegin kodutööd, olen lugenud, õppinud, kogemusi kogunud ja hoogu võtnud ning 2015. aasta suvest tõsisemalt asjasse süübinud. Õppimine on kestev protsess ja tuleb tunnistada, et enese jälgimine on väga silmi avav kogemus. Kuidas see plekk nii raskelt sisse tuleb ja nii libedalt välja läheb?

Kõik oma jooksvad kulud kannan ma ise, otsused investeerimise kohta teen samuti ise ja nagu arvata võib, siis hiljem süüdistada saan ka vaid iseennast.

2019 eesmärgid, mida siin blogis taga ajama hakkan?

1) Kuskil poolhuupi mainisin, et võiks sel aastal 100k netoväärtuse lae ära katsuda. Mis seal ikka, võtame eesmärgiks. Loen parajasti Ray Dalio raamatut “Põhimõtted” ja seal on kirjas nii (lk 191, kui täpne olla): “Pea meeles, et suured ootused panevad aluse suurele suutlikkusele.” Let’s mennän siis!

Puudu on 100000-77666=22334€

2) Teiseks võiks iga kuu teha 1k higivaba raha. Ma tean, et see ei juhtu, sest tegelen kahe korteriga ja need ei hakka aasta algusest tootma, aga las ta jääb siia kirja. Äkki juhtub mingi ime, et keegi küsib 300 eurot laenu ja pakub 12300 tagasi maksta jõuludeks. Eks näis. Enese maapeale toomiseks ütlen veel, et eelmisel aastal oli higivaba kokku 7500 eur.

3) Kolmas eesmärk on valmis nokkida 2 korterit, et need siis lumehelbekestele üürile anda. Esimene peab valmis olema mai kuuks. Teine aasta lõpuks.

Loen neid kolme punkti ja täiesti ulme. Nalja hakkab saama, seda on juba praegu näha. Ilmselt naeran muidugi läbi pisarate ja nii, et tatraterad hammaste vahel paistavad. Liha ja muud maised võlud võib sel aastal heaga ära unustada…

Taustainfoks veel see, et mu pisuhänna karjäär investeerimise vallas on kestnud alles 2015. aasta suvest, kui läbisõidunäidik täpselt 30 ette keeras. Sõuan tasa, et jõuda kaugele, aga mitte nii tasa, et aerud kätte ära mädaneks.

Kõikide nende eesmärkide ja minu tegemiste ühine nimetaja on #finantsvabadussõda.

Intro lõpp.

Aasta teise kuu jooksul maandus mu kontole 3878.34 eurot. See on kõikkõikkõik kokku ehk aktiivne+passiivne.

Higivaba pappi tuli magamise ajal kokku 661.25 eurot. See on ikka mega summa ja ma olen päris siiralt senini hämmingus, kui rumalalt ma kunagi plekiga ümber käisin ja miks, kurat, mulle keegi juba varem ei õpetanud, kuidas sissetulekutega selliselt žongleerida, et x summa alati minu eest tagasi tööle läheks. Kuue soti eest saab 2 inimest Gran Canariale ju!

Selle summa nimel higi valama ei pidanud ☝️
PASSIIVNE SISSETULEK
estateguru.co22.52
crowdestate.eu50.63
mintos.com152.6
twino.eu0
viainvest.com38.94
envestio.com0
muud passiivsed mündid366.56
muude laenude intressid30
üüritulu0
dividendid0
KOKKU661.25

Blogi värskendusena otsustasin hakata hoopis sellist tabelit pidama nagu allpool näha. Varsti teisi siin enam väga presenteerima ei hakka, sest Rahakrati peamine eesmärk on teha 7 triljonit eurtsi intresside ja muu higivaba näol:

Higivaba papi kogusumma alates Rahakrati sünnist 08.2015. Nagu näha, siis 7 triljonini on veel väike hüpe vaja teha.

Veebruaris suutsin iseenda eest ära peita 63.4% oma sissetulekutest ehk rahalises väärtuses ca 2459 eurot. See summa sulab praegu sama kiirelt nagu ta tuleb, sest lumehelbeke tahab külmikut ja õhukest telkut ja nunnut vaibakest, kus ta chihuahua salaja ja silmad punnis kakil saaks käia jne.

Veebruari võtaksin kokku nii, et päris rets on olla. Puhkust on vaja, päikest on vaja ja magada tahaks. Kõike korraga õhus hoida – igapäevatööl tugevaid tulemusi näidata, korterit teha, niisama husteldada, Rahakratile isa olla ja paari uut projekti sellega seoses ehitada, trennis käia, lugeda, sõpru näha – võtab hullult palju aega ja enerksi.

PS. Kui sulle meeldib mingil perverssel põhjusel mu blogi, siis sulle meeldib see raamat. Blogilugejatest raamatu-ussidele veebruarikuine lugemissoovitus:

Nagu ise oleks kirjutanud

Järgneb väljaheide ja tule haara siit mõni reaalselt raha tegev soovituskood omale ligi. Hakkame koos bojaarideks!

1. Estateguru.co: tule Estateguru kinnisvara ühisrahastuse investoriks ja liitu minu sooduskoodiga. Iga minu jünger saab pärast registreerimist kolme esimese kuu jooksul teostatud investeeringute kogusummalt 0,5% soovitusraha oma virutaalkontole. Kui sul on mingi vana ja varjusurmas konto, aga pole tehinguid teinud, siis tee värske konto ja lõikad minu diilist kohe otsest kasu.

Liitumiseks litsu oma hiirekursoriga SIIA

2. Mintos.com: tule Mintose ühisrahastuse portaali ja hakka raharatast keerutama.

Both sides will receive — 1% of their average daily balance which is paid in 3 installments for the first 90 days.

Mintosega liitumiseks mulju nüüd SIIA

3. Viainvest.com: liitu Viainvest ühisrahastusega ja hakkad saama samuti lisaintressi, kui kasutad minu soovituskoodi.

Viainvestiga liitumiseks pressi SIIA

4. Crowdestate.eu: siin saab taaskord kinnisvara ühisrahastada. Projektid algavad sajast eurost ja seni on investoritele päris usinalt rahhi tagasi tootnud. Tule proovi, kui julged.

Mulju liitumiseks SIIA

5. Crowdestor.com: portaalis investeerimiseks liitu SIIN

6. Envestio.com pakub samuti võimaluse rahast raha teha (või sellest ilma jääda…).

Mu salalingiga kasutajaks registreerides saad 270 päeva 0.5% boonust kogu investeeritud summalt, lisaks 5€ esimese 100€ kandmisel kontole.

Liitu SIIN

7. Fastinvest.com julged proovida, siis vajuta SIIA

8. Neofinance.com ehk järjekordne peerult peerule laenamine (peer-to-peer lending), liitu läbi selle salalingi SIIN

Jälgi
Teata mind
guest
2 Kommentaarid
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kaarel

Mis valuutadele Mintoses panustad?

rahakratt

Eurikutele.

2
0
Ära mõtle, kohe ütle!x
Scroll to Top